İki şehirde yeni millet bahçesi çalışmaları yürütülüyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

İki şehirde yeni millet bahçesi çalışmaları yürütülüyor

İki şehirde yeni millet bahçesi çalışmaları yürütülüyor.

Bakanlığın 2023 yılına kadar 81 ilde en az 1 millet bahçesi bulunması adına yoğun çalışma yürüttüğü biliniyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2018 yılında başlatılan millet bahçesi çalışmaları, tüm hızıyla devam ediyor. Şehirlere yeşil alanı bol, nitelikli sosyal yaşam alanı kazandıran millet bahçesi projeleri, TOKİ aracılığıyla yürütülüyor.

Millet bahçeleri aynı zamanda bulunduğu bölgenin gayrimenkul piyasasına olumlu anlamda etkide bulunması bakımından konut sektör açısından da önem taşıyor.

TOKİ’den yapılan bilgilendirmeye göre, Burdur’un Merkez ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde ve Bursa’nın Osmangazi Soğanlı bölgesinde hayata geçirilecek millet bahçesi projelerinin ihaleleri yapıldı.

BURSA SOĞANLI’DA DEV YAŞAM ALANI

Osmangazi’nin Soğanlı bölgesinde hayata geçirilecek millet bahçesinin ihalesi bugün yapıldı. 80 bin 637 metrekarelik alanda hayat bulacak söz konusu projede çalışmaların yakın zamanda başlaması bekleniyor.

Bursa Soğanlı Millet Bahçesi’nde 2524 ağaç, 40 bin 413 çalı ve 59 bin 976 metrekarelik yeşil alan kurulacak.Ayrıca proje alanında çocuk oyun alanları, gezinti yolları, bisiklet ve koşu yolları gibi sosyal donatılar yer alacak.

Proje alanında futbol ve voleybol sahaları kurulacak. Bunların yanı sıra çok amaçlı etkinlik alanı ve piknik alanı olacak, 4 adet engelli olmak üzere 101 araçlık açık otoparkın da yer alacağı belirtildi.

BURDUR MERKEZ’DE YENİ MİLLET BAHÇESİ

Burdur Merkez Bahçelievler Mahallesi’nde kurulacak millet bahçesi projesinin 126 bin 540 metrekare alanı kapsayacağı belirtildi.

Proje alanında 2153 ağaç ve yeşil alanlar, çok amaçlı spor alanları, çocuk oyun alanları, okçuluk ve atçılık, seyir alanları, gezinti yolları gibi donatılar kurulacak.

İki şehirde yeni millet bahçesi çalışmaları yürütülüyor.