İlkadım'ın 3 mahallesinde kentsel dönüşüm planlanıyor. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Kentsel Dönüşüm

İlkadım’ın 3 mahallesinde kentsel dönüşüm planlanıyor.

İlkadım'ın 3 mahallesinde kentsel dönüşüm planlanıyor.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde tüm Türkiye’de sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmaları ile doğal afetlere karşı güvenli, modern ve nitelikli yaşam alanları kuruluyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarını belediyeler, TOKİ ve müteahhitler yürütüyor.

Samsun’da da son yıllarda kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı. Riskli olarak ilan edilen bölgelerde yerinde dönüşüm modeliyle kentsel dönüşüm uygulanıyor.

İlkadım Belediyesi tarafından ilçede riskli olarak ilan edilen bölgelerde kentsel dönüşüm uygulanması adına çalışmalar başlatıldı. Belirlenen bölgelerde hak sahipleri ile toplantı ve görüşme süreci yürütülüyor.

“ÇOK UZUN BİR YOL BİZİ BEKLİYOR”

İlkadım Belediyesi tarafından aktarılan bilgilere göre, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, muhtarlarla yaptığı görüşmede kentsel dönüşüm konusunu ele aldı.

Dönüşüm hakkında konuşan Başkan Demirtaş, riskli alan olarak belirlenen Anadolu, Zeytinlik, Hastanebaşı mahallelerinde kentsel dönüşüm için değerleri güncelleyerek hak sahiplerinin tespitini yapıp dönüşümü gerçekleştirecek büyük firmalarla beraber belediyeyi de bu işine dahil ederek çözüm üretileceğini ifade etti.

Kentsel dönüşüm sürecinden bahseden Demirtaş, “Bunu sonucunda bu iş ya olacak ya da olmayacak. Biz daha yapılacak projeleri göremedik. Güzel projeler olursa Kökçüoğlu, Reşadiye, Fatih gibi dönüşüme hazırlanacak olan mahallelerimizi tetikler. Ama maalesef çok uzun süreç isteyen bir durum. Birden bire kentsel dönüşüm olmuyor. Dolayısıyla çok uzun bir yol bizi bekliyor” ifadelerini kullandı.

İlkadım'ın 3 mahallesinde kentsel dönüşüm planlanıyor.
Denizli Oto Ekspertiz