İller Bankası'nın kuruluşunun 88'inci yıldönümü kutlandı | intHaber.com
Güncel

İller Bankası’nın kuruluşunun 88’inci yıldönümü kutlandı

İLBANK'ın 88. kuruluş yıl dönümü

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İller Bankasının (İLBANK) 88’inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bakan Kurum mesajında, İller Bankası’nın kuruluşundan bugüne kadar ülkenin en ücra köşelerine kadar götürdüğü tarihi hizmetleri başarıyla yerine getirdiğine dikkat çekti.

İLBANK’ın 2023 hedefleri, 2053 ve 2071 vizyonları doğrultusunda üstlendiği rol ve vazifelerin ülke için stratejik mahiyette olduğunu belirten Bakan Kurum, çevreye saygılı şehirler düsturuyla insanların hak ettiği yaşam kalitesini en muazzam seviyeye ulaştırmak adına, ‘Doğan her güneş ilk günün güneşi ve her gün ilk gündür’ diyerek, aynı aşkla gece gündüz demeden çalışmaya devam ettiğini ifade etti.

Bakan Kurum, “Bütün projelerine, medeniyetimizin bakiyesi olan temel şehircilik düsturları ile çağın tüm verilerini, gereklerini harmanlayarak yön veren İller Bankası, 88 yıllık proje kabiliyeti, deneyimli uzman kadroları, ekipman ve danışmanlık konusundaki muazzam gücüyle ülkemizin yüzünü ağartmaktadır” diye konuştu.

DEPREM DÖNÜŞÜMÜ İÇİN MADDİ DESTEK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmaları, deprem ülkesi olan Türkiye’de büyük önem taşıyor. Bakan Kurum, yayınladığı mesajda İller Bankası’nın kentsel dönüşüm ve deprem dönüşümü için de maddi destek sağladığına dikkat çekti.

İller Bankası’nın sağladığı hizmetlerden bahseden Bakan Kurum, “Bankamız, içme suyundan atık suya, katı atıktan yenilenebilir enerjiye, kent içi ulaşımdan akıllı kent sistemlerine, kentsel dönüşümden yeni sanayi alanlarının kurulmasına, sokak sağlıklaştırmadan bisiklet yolu projelerine kadar onlarca alanda binlerce projeyi başarıyla milletimizin hizmetine sunmaya devam etmektedir” şeklinde konuştu.

İller Bankası’nın 2023 yılı hedeflerine kararlı adımlarla yürümeye devam ettiğini belirten Bakan Kurum, “İller Bankası’nın bu kutlu görevini ifa ettiği tüm süreçlerde çözüm ortağı olan, birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizi bayındır kılan tüm yerel yönetimlerimize, Büyük Türkiye’nin taşlarını döşeyen tüm İLBANK ailesine teşekkür ediyorum. İLBANK’ın 88. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, ülkemizin büyümesine katkı sunan tüm çalışma arkadaşlarıma başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

İLBANK'ın 88. kuruluş yıl dönümü