iPhone 12'nin kamerası DSLR cihazlara kafa tutabilecek! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

iPhone 12’nin kamerası DSLR cihazlara kafa tutabilecek!

Akıllı telefon satın alırken ilk dikkat edilen detayların başında kamera geliyor. Amiral gemisi olarak nitelendirdiğimiz üst seviye telefonlarda kamera kalitesi DSLR cihazlar ile yarışabilir düzeye ulaştı. Bu kapsamda iPhone 12 kamerası da akıllı telefon dünyasında en çok merak edilen konuların başında geliyor.

Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 12 serisinde çentiğin küçüleceğini daha önce sizlere duyurmuştuk. TrueDepth’in yenilenmesi buna imkan tanırken, iPad Pro 2020’de gördüğümüz LiDAR tarayıcı karşımıza çıkacak. Tabi, iPhone 12 serisi 4 modelden oluşacağı için sadece ikisinde LiDAR’ı göreceğiz.

iPhone 12 kamerası için farklı firmalar ile anlaşıldı!

Herhangi bir parçanın tedariğinde sorun yaşamamak için ince eleyip sık dokuyan Apple, üç şirketle çalışmaya karar verdi. Bu kapsamda LG’nin iPhone 12 Pro ve Pro Max modelleri için 2020 yılında 35-40 milyon kamera lensini ulaştırması bekleniyor.  Sharp ve O-film ise iPhone 12 ve 12 Max modelleri için bu yıl yaklaşık 50-55 milyon kamera modülü sağlayacak. Sharp’ın bu gönderilerin yüzde 60 ila 70’ini oluşturduğu ve geri kalanın O-filme tarafından yapıldığı düşünülüyor.

Apple hakkında yaptığı analizlerle bilinen Ming-Chi Kuo‘ya göre, iPhone 12 Pro Max dışında bütün iPhone modelleri tanıtımdan kısasonra satın alabileceğiz. ‌iPhone 12 Pro Max’in‌ seri üretimi ise başta virüs olmak üzere çeşitli etkenler nedeniyle kullanıcılara biraz geç teslim edilebilir.

Haber Kaynak ve Linki: Schiftdelete
yazarEge Canko