iPhone 13 ile ilgili bilgiler Sızmaya başladı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Teknoloji

iPhone 13 ile ilgili bilgiler Sızmaya başladı!

iPhone 13 ile ilgili bilgiler
iPhone 13 ile ilgili bilgiler

Apple’ın daha önceki tahminlere göre katlanabilir telefonlar üzerinde çalıştığı ve iPhone 13 ve iPhone 14 için bu tasarımın kullanılabileceği iddia edilmişti. Şimdi ise ekran tarafında farklı detayların olabileceği ortaya çıkıyor. iPhone 13 serisi için planlanan yeni detaylar arasında ProMotion ekranlar yerini alıyor.

iPhone 13 serisi özellikleri hakkında ortaya çıkanlar

Yeni iPhone’lar için yorumlarda bulunan ekran analisti Ross Young, yeni iPhone 13’lerin, iPhone 12 serisine benzeyeceğini tahmin ediyor. Yaptığı bir Twitter paylaşımıyla iPhone 13’ün bazı özelliklerini açıklamış oldu.

Gelecek yıl iPhone SE modelinin gelmeyeceğini söyleyen Young’ın paylaşımında, iPhone 13 ailesinin tamamında entegre ekranın bulunacağını söyledi. Genel anlamda iPhone 12 serisine benzeyeceğini söyleyen Ross Young, kamera sensörleri tarafında geliştirmenin olmasını bekliyor.

Young’ın paylaştığı tabloya göre iPhone 13 serisi şu şekilde olacak:

iPhone 13 Mini – 5.4 inç
iPhone 13 – 6.1 inç
iPhone 13 Pro – 6.1 inç
iPhone 13 Pro Max – 6.7 inç

Ross’un belirttiği gibi, iPhone 13 modelleri kamerayı iPhone 12 Pro Max‘ten alacak ve iPhone 13 Pro serisinde sensör boyutunda bir artış yaşanacak. Paylaşılan tabloda, pro takısına sahip modelin mmWave ve Sub 6Ghz 5G alacağını söylüyor. iPhone 13 serisi özellikleri hakkında şu anlık ortaya çıkan bilgiler bu şekilde. Elbette analistlerin yorumları olan bu bilgilerin gerçek olup olmadığını ilerleyen aylarda göreceğiz.

Denizli Oto Ekspertiz