Isparta'daki yeni millet bahçesinin ihalesi yapıldı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Isparta’daki yeni millet bahçesinin ihalesi yapıldı

Isparta'daki yeni millet bahçesinin ihalesi yapıldı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 81 ilde hayata geçirilmesi planlanan millet bahçesi projelerinde çalışmalar sürüyor.

Hayata geçirilen millet bahçeleri, şehirlerin yeşil alan miktarını artırırken vatandaşlara nitelikli sosyal yaşam alanı sunuyor. Millet bahçeleri aynı zamanda bulunduğu bölgenin gayrimenkul piyasasına da olumlu anlamda etki sağlıyor.

TOKİ’den yapılan bilgilendirmeye göre, Isparta’nın Karaağaç ilçesinde millet bahçesi projesi hayata geçirilecek. Söz konusu projenin ihalesi düzenlendi. İhalenin sonuçlanmasının ardından inşaat sürecinin başlaması bekleniyor.

AROMATİK BAHÇELER KURULACAK

Isparta Karaağaç Millet Bahçesi Projesi‘nin alanında çocuk oyun alanları, kaykay pisti, koşu, yürüyüş alanları gibi sosyal donatılar hayata geçirilecek. Projede 704 ağaç ve peyzaj alanı oluşturulacak.

Yapılan bilgilendirmeye göre, proje alanında aromatik bahçe alanı, piknik alanı, dinlenme alanı gibi vatandaşların doğa ile iç içe vakit geçirmelerini sağlayacak yaşam alanları kurulacak. Ayrıca projede 6’sı engelli olmak üzere 62 araçlık açık otopark alanı da kurulacak.

İZMİR’DE YENİ MİLLET BAHÇESİ ÇALIŞMASI

Bir yandan millet bahçelerin inşaat sürecini yürüten TOKİ, diğer yandan yeni millet bahçesi projelerini ihale ediyor. İzmir’de de yeni bir millet bahçesinin hayata geçirileceği belirtildi.

İzmir’in Bergama ilçesinde hayata geçirilecek millet bahçesi projesinin ihalesi bugün düzenlenecek. 63 bin metrekarelik alanda kurulacak projede çok sayıda sosyal donatı ve yeşil alanla yer verilecek. Projede çalışmalar ihale sürecinden sonra başlayacak.

Isparta'daki yeni millet bahçesinin ihalesi yapıldı
Denizli Oto Ekspertiz