İstanbul için yoğun kar yağışı uyarıları! 6 gün sürecek.. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

İstanbul için yoğun kar yağışı uyarıları! 6 gün sürecek..

İstanbul için yoğun kar yağışı uyarıları

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamalarında İstanbul başta olmak üzere birçok il için hava durumu ve kar yağışı uyarısı geldi.

İstanbul’un yüksek kesimlerinde kar yağışlarını etkisini gösterirken iç kesimlerde sulu kar yağışları gerçekleşti. Kar yağışlarının bugünden itibaren şiddetini arttırması bekleniyor.

Meteoroloji’den yapılan son hava durumu değerlendirmelerine göre; yurt genelinde hava parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde ise kar şeklinde olması beklenen yağışların Marmara Bölgesi’nde yarın (Pazar) gece saatlerinden itibaren yoğun kar şeklinde başlayacak. Doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

İç Anadolu ve Orta ve Doğu Karadeniz’de hissedilir derecede hava sıcaklıklarını azalacağı belirtilirken, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Rüzgarın genellikle kuzey yönlerden, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerinden orta kuvvette eseceği bekleniyor.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI

Marmara Bölgesi ve İstanbul’da yarından itibaren başlayacak olan kar yağışının pazar gece saatlerinden itibaren de kuvvetli yağacağı belirtilirken kar kalınlıklarının kıyılarda 5 ila 15 cm, iç kesimlerde 15-20, yüksek kesimlerde 20-30 cm şeklinde olması bekleniyor.

İstanbul için yoğun kar yağışı uyarıları
Denizli Oto Ekspertiz