İstanbul'a 1588 yeni sosyal konut kazandırılıyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

İstanbul’a 1588 yeni sosyal konut kazandırılıyor

İstanbul'a 1588 yeni sosyal konut kazandırılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul’da yeni sosyal konut projelerine hız kesmeden devam ediyor. Hayata geçirilen sosyal konut projeleriyle İstanbullulara uygun fiyatlarla güvenli yaşam alanları sağlanıyor.

TOKİ tarafından İstanbul’da hayata geçirilecek 3 yeni projenin ihale duyurusu yapıldı. Projelerdeki ihalelerin 28 Aralık, 18 Ocak 2021 ve 3 Mart günü yapılacağı belirtildi.

Söz konusu projeler Başakşehir, Ataşehir ve Zeytinburnu ilçelerinde hayata geçirilecek. Toplamda bin 588 adet konut inşa edilecek. Projelerde inşaat çalışmalarının ihalelerden sonra kazanan firmalara yer tesliminin yapılmasıyla başlaması bekleniyor.

İLK ÇALIŞMA BAŞAKŞEHİR’DE

TOKİ’nin İstanbul’da en fazla proje geliştirdiği bölgelerden olan Başakşehir’de yeni proje hazırlığı yapılıyor. Kayabaşı bölgesinde hayata geçirilecek yeni çalışmanın ihalesi bugün yapılıyor.

TOKİ Başakşehir Kayabaşı 2. Etap projesi kapsamında 794 adet konut ve 16 adet dükkan inşa edilecek. Projede inşaat çalışmalarının 2021 yılının ilk çeyreğinde başlaması bekleniyor.

ATAŞEHİR’E 513 KONUT

Anadolu yakasında şehirleşmenin örnek olarak gösterildiği bölgelerden olan Ataşehir’de TOKİ’nin çalışmaları da devam ediyor. Ataşehir’in Şerifali bölgesinde yeni proje yükselecek. İhalesi 18 Ocak 2021 günü düzenlenecek söz konusu proje ile 513 adet konut ve 28 adet dükkan için düğmeye basılmış olunacak.

ZEYTİNBURNU’NDA GÜVENLİ YAŞAM ALANI

Deprem tehlikesine karşı İstanbul’un riskli ilçeleri arasında gösterilen Zeytinburnu’nda bu bakımdan yeni sosyal konut projeleri büyük önem taşıyor. İlçede TOKİ imzasıyla yeni proje hayata geçirilecek. Telsiz Mahallesi’nde inşa edilecek söz konusu projenin 3 Mart günü ihalesi yapılacak. Proje ile 281 adet güvenli konut ve 97 adet dükkan hayata geçirilecek.

Denizli Oto Ekspertiz