İstanbul'da ihale yoluyla lojman satışı yapılacak | intHaber.com
EkonomiEmlakGüncel

İstanbul’da ihale yoluyla lojman satışı yapılacak

İstanbul'da ihale yoluyla lojman satışı yapılacak

Kamu konutlarını (lojmanlar) ekonomiye kazandırma adına satış işlemleri devam ediyor. 10 yılını tamamlayan ve bazı istisnai durumun dışında kalan lojmanlar, ihale yoluyla genel satışa sunuluyor. Lojmanlarda öncelikli alım hakkı, o lojmanda hayat süren memura tanınıyor. Eğer bu hak kullanılmazsa lojman genel satışa çıkıyor.

İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından 10 ilçede yer alan toplam 69 adet lojman satışa sunuldu.

Yapılan bilgilendirmede lojmanların; Bahçelievler, Bakırköy, Şişli, Fatih, Avcılar, Beylikdüzü, Çatalca, Esenler, Beyoğlu ve Büyükçekmece ilçelerinde yer aldığı belirtildi.

İHALE TARİHLERİ BELLİ OLDU

İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi’nden ihaleye ilişkin yapılan bilgilendirmede ihalenin, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45’inci maddesine göre açık teklif usulü ile yapılacağı belirtildi.

Satışa sunulan lojmanların ihalesi ise 27 Ağustos, 31 Ağustos, 1 Eylül ve 2 Eylül tarihlerinde İstanbul Fatih Cağaloğlu’nda bulunan İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü binasında yapılacak.

FİYATLAR 175 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Fatih ilçesinde 11 adet lojman satışa sunuldu. Keçeci Karataş, Beyazıtağa, Kirmasti, Denizabdal mahallelerinde yer alan lojmanların fiyatları 175 bin TL ile 400 bin TL arasında değişiyor.

Şişli’de 13 adet lojman satışa sunuldu. Dikilitaş ve Cumhuriyet mahallelerinde yer alan lojmanların fiyatları, 450 bin TL ile 600 bin TL arasında değişiyor.

Bahçelievler ilçesinde 10 adet lojman satışa sunuldu. Kocasinan ve Yenibosna mahallelerinde bulunan konutların fiyatları, 247 bin TL ile 330 bin TL arasında değişiyor.

İstanbul'da ihale yoluyla lojman satışı yapılacak