İstanbul'daki halı saha ve yüzme havuzları hakkında flaş karar! Yasaklar kaldırıldı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

İstanbul’daki halı saha ve yüzme havuzları hakkında flaş karar! Yasaklar kaldırıldı

İstanbul’daki halı saha ve yüzme havuzları hakkında flaş karar!

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında kontrollü normalleşmeye geçiş ile birlikte İstanbul’da bazı işletmelerin faaliyetlerinde bir takım değişikliğe gidildi.

Çok yüksek risk grubu olarak adlandırılan kırmızı kategoride bulunan İstanbul’da alınan yeni bir kararda daha öncesinde kapalı olarak kalması belirlene bazı işletmelerde kısıtlamalar kaldırılarak kontrollü şekilde faaliyet göstermelerine izin verildi.

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından gerçekleştirilen toplantı sonrasında alınan kararla ile ilgili bir açıklama yapan İstanbul Valiliği, daha önce faaliyetlerine geçici olarak durdurulma kararı verilen halı saha ve yüzme havuzu gibi tesislerde giriş için HES kodu zorunluğu getirerek seyirci ile misafir alınacağını bildirdi.

Bu işletmelerin saat 09:00 ile 19:00 saatleri arasında çalışmalarına izin verildiğinin belirtildiği açıklamada internet kafeler ile birlikte bilardo salonları ve hamam gibi faaliyet gösteren işletmelerinde yüzde 50 kapasite sınırı ve zorunlu tutulan HES koduyla saat 07:00 ve 19:00 saatleri misafir alarak faaliyetlerine devam edebilecekleri bildirildi.

İstanbul’daki halı saha ve yüzme havuzları hakkında flaş karar!