İstanbul'un 5 ilçesinde toplam 57 adet lojman satışta | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakGüncel

İstanbul’un 5 ilçesinde toplam 57 adet lojman satışta

İstanbul'un 5 ilçesinde toplam 57 adet lojman satışta

İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından Hazine’ye ait kamu konutlarının (lojman) satış süreci yürütülecek.

Türkiye genelinde 10 yılını tamamlamış ve bazı durumların dışında kalan kamu konutlarının ihaleyle satışları yapılıyor. Satışa sunulan kamu konutlarında öncelikli alım hakkı, o konutta hayat süren memura tanınıyor. Memur alım hakkını kullanmazsa konut genel satışa çıkıyor.

İstanbul’da 57 adet lojman satışa sunuldu. Lojmanlar; Bakırköy, Avcılar, Küçükçekmece, Şişli ve Fatih ilçelerinde yer alıyor.

Satışa sunulan lojmanların ihalesi 11 Ocak 2021 günü Fatih’te bulunan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı’nda yapılacak belirtildi. Lojmanlar için toplam 29 milyon 380 bin 975 satış bedeli belirlendi.

UYGUN FİYATLAR DİKKAT ÇEKİYOR

Satışa sunulan lojmanlar arasında 41 adet Küçükçekmece’de bulunuyor. Halkalı’da yer alan lojmanların tamamı dolu durumda gözüküyor. Bu lojmanların satış fiyatları ise 495 bin TL ile 550 bin TL arasında değişiyor. İhalede talep edilen geçici teminat tutarı 49 bin 500 TL seviyesinden başlıyor.

Fatih ilçesinde ise 7 adet lojman satışa sunuldu. Lojmanlar; Beyzeğiz, Keçeci Karabaş, Abdiçelebi, Sofular mahallelerinde bulunuyor. Lojmanların satış bedeli ise 180 bin TL ile 295 bin TL arasında değişiyor.

Bakırköy’de 5 adet lojman satışa sunuldu. Zeytinlik, Karlıtepe ve Sakızağacı mahallelerinde yer alan lojmanların satış bedeli 360 bin TL ile 820 bin TL arasında değişiyor.

Şişli’de satışa sunulan 1 adet lojman için 405 bin TL, Avcılar’da satışa sunulan 1 adet lojman için ise 290 bin TL tahmini satış bedeli belirlendi. Lojmanlar için düzenlenecek ihalede açık teklif usulünün geçerli olacağı ifade edildi. Lojmanlara ve ihaleye dair detayların İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı’ndan öğrenilebileceği belirtildi.

İstanbul'un 5 ilçesinde toplam 57 adet lojman satışta
Denizli Oto Ekspertiz