İstanbul'un gelişen ilçesinde konut imarlı arsalar, ihaleyle satılacak | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakGüncel

İstanbul’un gelişen ilçesinde konut imarlı arsalar, ihaleyle satılacak

İstanbul'un gelişen ilçesinde konut imarlı arsalar, ihaleyle satılacak
İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından satışa sunulan arsalar, konut alanı imar durumunu taşıyor.

İstanbul Avrupa Yakası ilçesi olan ve son yıllarda yatırımcıların gözde noktası haline gelen Arnavutköy’de 41 adet arsa vasıflı gayrimenkul satışa sunuldu.

Yapılan bilgilendirmeye göre, satışa sunulan arsalar için 4-5 Ağustos 2021 günleri gayrimenkul satış ihalesi yapılacak. Bu ihalenin Fatih Cağaloğlu’nda bulunan İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binasında yapılacağı belirtildi.

Satışa sunulan arsalar Arnavutköy’ün Haraççı Mahallesi; Bayrak, Yenihamam, Üsküdar, Çatalçeşme, Göçmenkent, Katip Çelebi, Sakız Gülü, Rüştü, Günpınar, Cerrah sokaklarında bulunuyor.

FİYATLARI 186 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Arnavutköy’de satışa sunulan arsaların tahmini satış bedeli 186 bin TL seviyesinden başlayarak 4 milyon 913 bin TL’ye kadar yükseliyor. Arsaların yüzölçümleri 103 metrekare seviyesinden başlıyor.

Satışa sunulan arsalar için ihalede geçici teminat bedeli talep ediliyor. Bu tutarın 37 bin TL ile 982 bin TL arasında değiştiği ifade edildi. Öte yandan arsalar ihalede tek tek satılacak.

KAPALI TEKLİF SUNULACAK

Satışa sunulan arsaların 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45’inci maddesine göre açık teklif usulü ile ihale edileceği belirtildi. İhale ve arsalara dair tüm detaylara İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Avrupa Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı aracılığıyla ulaşılabileceği belirtildi.

İstanbul'un gelişen ilçesinde konut imarlı arsalar, ihaleyle satılacak