İstanbul'un gelişmekte olan ilçesi Arnavutköy'de TOKİ projesi hayata geçiriliyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

İstanbul’un gelişmekte olan ilçesi Arnavutköy’de TOKİ projesi hayata geçiriliyor

İstanbul'un gelişmekte olan ilçesi Arnavutköy'de TOKİ projesi hayata geçiriliyor
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Anadolu şehirlerinin yanı sıra İstanbul’da da sosyal konut projelerini sürdürüyor.

İstanbul Avrupa Yakası’nın gelişmekte olan ilçeleri arasında yer alan Arnavutköy’de yeni bir sosyal konut projesi geliştirilecek. Sazlobosna bölgesinde kurulacak projenin Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) süreci başladı.

TOKİ Arnavutköy Sazlıbosna projesinin 1. Etap çalışmasında 544 adet, 2. Etap çalışmasında 490 adet, 3. Etap çalışmasında 694 adet konut inşa edilecek.

GÜVENLİ KONUTLAR KURULACAK

Daha önce konut sahibi olamamış vatandaşlara uygun fiyatlarla konut sahibi olma şansı sunulacak TOKİ Arnavutköy Sazlıbosna projesi, 217 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilecek. Yatay mimarili tasarımla kurulacak projede güvenli konutlar oluşturulacak.

Yapılan bilgilendirmeye göre, projedeki bitkisel toprak çalışmaları 2 ay, hafriyat çalışmaları 5 ay, inşaat çalışmaları 6 ay sürecek olup proje inşaatı 13 ay içerisinde tamamlanacak.

PROJE DETAYLARI BELLİ OLDU

Çalışmaların start aldığı TOKİ Arnavutköy Sazlıbosna projesinin yaşam alanında 1728 adet konut, 16 adet dükkan, 1 adet cami ve 1 adet okul inşa edilecek.

Projedeki bloklar; B+Z+4 kat olan 25 blok, 2B+Z+3 kat olan 48 Blok, 2B+Z+4 kat olan 9 blok ve 3B+Z+3 kat olan 13 blok olarak tasarlandı.

Projedeki konutlar ise 2+1 ve 3+1 daire tipi özelliklerini taşıyacak. Konut fiyatları ve ödeme seçeneklerine dair resmi bilgilendirmeler daha sonraki dönemde TOKİ tarafından duyurulacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Anadolu şehirlerinin yanı sıra İstanbul'da da sosyal konut projelerini sürdürüyor.  İstanbul Avrupa Yakası'nın gelişmekte olan ilçeleri arasında yer alan Arnavutköy'de yeni bir sosyal konut projesi geliştirilecek. Sazlobosna bölgesinde kurulacak projenin Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) süreci başladı.  TOKİ Arnavutköy Sazlıbosna projesinin 1. Etap çalışmasında 544 adet, 2. Etap çalışmasında 490 adet, 3. Etap çalışmasında 694 adet konut inşa edilecek.  GÜVENLİ KONUTLAR KURULACAK  Daha önce konut sahibi olamamış vatandaşlara uygun fiyatlarla konut sahibi olma şansı sunulacak TOKİ Arnavutköy Sazlıbosna projesi, 217 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilecek. Yatay mimarili tasarımla kurulacak projede güvenli konutlar oluşturulacak.  Yapılan bilgilendirmeye göre, projedeki bitkisel toprak çalışmaları 2 ay, hafriyat çalışmaları 5 ay, inşaat çalışmaları 6 ay sürecek olup proje inşaatı 13 ay içerisinde tamamlanacak.  PROJE DETAYLARI BELLİ OLDU  Çalışmaların start aldığı TOKİ Arnavutköy Sazlıbosna projesinin yaşam alanında 1728 adet konut, 16 adet dükkan, 1 adet cami ve 1 adet okul inşa edilecek.  Projedeki bloklar; B+Z+4 kat olan 25 blok, 2B+Z+3 kat olan 48 Blok, 2B+Z+4 kat olan 9 blok ve 3B+Z+3 kat olan 13 blok olarak tasarlandı.  Projedeki konutlar ise 2+1 ve 3+1 daire tipi özelliklerini taşıyacak. Konut fiyatları ve ödeme seçeneklerine dair resmi bilgilendirmeler daha sonraki dönemde TOKİ tarafından duyurulacak.
Denizli Oto Ekspertiz