İstanbul'un hareketli gayrimenkul piyasasına sahip ilçesi Ümraniye'de yeni millet bahçesi inşa edilecek | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

İstanbul’un hareketli gayrimenkul piyasasına sahip ilçesi Ümraniye’de yeni millet bahçesi inşa edilecek

İstanbul'un hareketli gayrimenkul piyasasına sahip ilçesi Ümraniye'de yeni millet bahçesi inşa edilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2018 yılında tüm Türkiye’de başlatılan millet bahçesi projeleri, şehirlerin yeşil alan miktarını artırırken aynı zamanda nitelikli sosyal bir alan da sunuyor.

İstanbul’da yeni millet bahçesi çalışması Anadolu yakası Ümraniye ilçesinde hayata geçirilecek. Son yıllarda büyük değişim kaydeden Ümraniye’nin son derece hareketli bir gayrimenkul piyasası bulunuyor. Millet bahçesi çalışmalarının da bölge gayrimenkul piyasasına etkide bulunduğu biliniyor.

İHALE DUYURUSU YAPILDI

Ümraniye’de hayata geçirilecek yeni millet bahçesi çalışması, Yukarı Dudullu bölgesinde hayat bulacak. Gelişmekte olan bölgedeki konut ve arsaların bu çalışmayla değerlenmesi bekleniyor. İlçede daha önce 330 bin metrekarelik alanda millet bahçesi hayata geçirilmişti. Bu millet bahçesi İnkilap Mahallesi’nde bulunuyor.

Ümraniye Millet Bahçesi projesinin ihalesi 21 Aralık 2020 günü yapılacak. Projede aynı zamanda sosyal donatılar, alt yapı çalışması ve çevre düzenlemesi işleri de yapılacak. Projeye ait görsel ve resmi bilgilerin ihaleden sonra kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.

TOKİ tarafından ihale edilecek projede kazanan firmaya yer tesliminin yapılmasıyla çalışmaların 2021 yılında başlaması bekleniyor.

ŞU ANA KADAR 35 MİLLET BAHÇESİ HAYAT BULDU

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, millet bahçesi çalışmalarına, ’81 ilimize 81 milyon metrekarelik alana millet bahçesi yapma’ hedefiyle başladı. Birçok şehirde çalışmalar sahada devam ederken yeni proje çalışmaları da sürüyor.

Öte yandan bugüne kadar Türkiye genelinde 35 adet millet bahçesi hizmete açıldı. Vatandaşlara nitelikli ve sağlıklı sosyal alanlar sunan millet bahçelerinde aynı zamanda her yaştan bireyin kaliteli vakit geçirmesi adına sosyal donatılar da oluşturuluyor.