İstanbul'un iki noktasında dönüşüm başlıyor! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakKentsel Dönüşüm

İstanbul’un iki noktasında dönüşüm başlıyor!

İstanbul'un iki noktasında dönüşüm başlıyor

Megakentin tüm bölgelerinde riskli yapılar bulunuyor. Bu yapıların bir an önce sağlıklı yapılara dönüştürülmesi adına yoğun çalışma yürütülüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden olan KİPTAŞ, şehirde sosyal konut çalışmalarının yanı sıra kentsel dönüşüm çalışmalarına da destek oluyor. KİPTAŞ’ın hayata geçirdiği projelerle güvenli yapılar vatandaşlara sunuluyor.

BEYLİKDÜZÜ’NDE 12 YIL BEKLEYEN PROJE BAŞLIYOR

Beylikdüzü Gürpınar Mahallesi’nde KİPTAŞ tarafından kentsel dönüşüm çalışması yürütülecek. 2009 yılında beri kentsel dönüşüm bekleyen bölgede çalışmalar başlıyor.

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, Beylikdüzü Gürpınar Projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bölgedeki dönüşüm sorununun iş birliği ile çözüleceğini aktaran Kurt, “Beylikdüzü Gürpınar’da başlayacağımız kentsel dönüşüm projemiz için Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık ve hak sahiplerimizle bir araya geldik. Beylikdüzü Belediyesi ve KİPTAŞ iş birliği ile riskli yapıları hızla tahliye edip güvenli konutların temelini atmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

BAĞCILAR’DA DA YENİ PROJE BAŞLIYOR

İstanbul’daki yeni dönüşüm hamlesini İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından duyurdu. İmamoğlu, yaptığı açıklamada Bağcılar Kirazlı Mahallesi’ne kentsel dönüşüm müjdesini verdi.

KİPTAŞ’ın Bağcılar’da örnek bir dönüşüme imza atacağının altını çizen İBB Başkanı İmamoğlu, “Çatlamış kolonlardan güvenli yapılara Bağcılar Kirazlı Mahallesi’nde kentsel dönüşüm başlıyor. 2017’de riskli yapı ilan edilen sitede KİPTAŞ ile İstanbul’a ve Türkiye’ye örnek bir dönüşüm gerçekleşecek” ifadelerini kullandı.

İstanbul'un iki noktasında dönüşüm başlıyor
Denizli Oto Ekspertiz