İYİ Partili Müsavat Dervişoğlun'dan CHP'ye Eleştiri! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Siyaset

İYİ Partili Müsavat Dervişoğlun’dan CHP’ye Eleştiri!

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, partisinin İzmir İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada İzmir Büyükşehir Belediyesi’ndeki bazı atamalara tepki gösterdi.

Atamaların, kendileirnin yanı sıra CHP’lileri de rahatsız ettiğini belirten Dervişoğlu, “Toplumsal kaygıyı artırmaktan geri durmayacağınızı göstermeyi sürdürürseniz ‘sabrın da bir sınırı var.” ifadelerini kullandı.

İzmir’de İYİ Partililerin bazı taleplerinin belediyeler tarafından yerine getirilmediğini kaydeden Dervişoğlu, Genel seçimlere ve Mahalli İdareler seçimlerine CHP ile “Millet İttifakı” olarak birlikte girdiklerini hatırlattı.

Müsavat Dervişoğlu, hiçbir belediyeden kendisi veya yakın çevresinin işi için bir talepte bulunmayacağını belirterek şöyle konuştu:

“İYİ Partinin, Cumhuriyet Halk Partisinin özellikle büyükşehir belediye başkanlığından beklediği sadece iş, aş, vesaire değildir. Cumhuriyet Halk Partili İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığından İYİ Partinin beklediği İzmir’in doğru, ehil insanlarla yönetilmesidir. Siz sadece İYİ Partinin değil, Cumhuriyet Halk Partisinin de sağlam damarını rahatsız eden uygulamalara imza atmaya devam derseniz, toplumsal kaygıyı artırmaktan geri durmayacağınızı göstermeyi sürdürürseniz sabrın da bir sınırı var.

İYİ Partili Dervişoğlu, bunun sadece partisinin değil aynı zamanda CHP’nin “sağlam damarı”nın da şikayeti olduğunu belirterek “Atamalar yaparken makamları mevkileri doldururken kör göze parmak sokar gibi toplumsal tartışma yaratabilecek adımları atmaktan uzak duralım. Ona cesaret denmez, cüret denir, hiçbir cüretkara da İzmirli müsaade etmez. Böyle bilinmelidir.” dedi.