İzmir Bergama'da TOKİ tarafından yeni bir fırsat sunuldu | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

İzmir Bergama’da TOKİ tarafından yeni bir fırsat sunuldu

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İzmir’in Bergama ilçesi Zafer Mahallesi’nde hayata geçirilen sosyal konut projesinde yeni satış süreci başlatıldı. Proje kapsamında 274 adet konut inşa edildi.

TOKİ İzmir Bergama projesinde 21 adet yeni konut satışa sunuldu. Konutlar arasında alt gelir grubu için 15 adet 2+1 ve orta gelir grubu için 6 adet 3+1 konut yer alıyor.

Satışa sunulan konutlara başvurular yarın başlıyor. TOKİ’den yapılan bilgilendirmede, başvuru tarihlerinin 31 Ağustos ile 7 Eylül 2021 günleri arasında olduğu belirtildi. Yatırımcılar, Ziraat Bankası aracılığıyla başvurularını sunabilecek. Aynı zamanda e-Devlet aracılığıyla da başvurular alınacak.

KURA ÇEKİMİ YAPILACAK

TOKİ İzmir Bergama projesinde satışa sunulan konutların hak sahiplerini belirlemek için 14 Eylül günü noter huzurunda kura çekimi yapılacak. Kura çekimi, TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacak.

FİYATLARI 231 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

TOKİ İzmir Bergama projesinde satışa sunulan 15 adet 2+1 konutun fiyatları, 231 bin TL ile 301 bin TL arasında değişiyor. Yatırımcılar, yüzde 12 peşinatla bu konutların sahibi olabilecek. Peşinat tutarı 27 bin TL seviyesinden başlıyor. Aynı zamanda 180 ay vadeli ödeme planı da sunuluyor.

Projede satışa sunulan 3+1 konutların fiyatları ise 330 bin TL ile 414 bin TL arasında değişiyor. Bu konutların peşinat tutarları 33 bin TL seviyesinden başlıyor. Yüzde 10 peşinat verilmesi durumunda 120 ay vade, yüzde 20 peşinat verilmesi durumunda 180 ay vadeli ödeme planı hazırlanıyor.