İzmir Bergama'ya sosyal konut müjdesi. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

İzmir Bergama’ya sosyal konut müjdesi.

Türkiye’nin birçok şehrinde yeni sosyal konut projeleri hayata geçirmeye hazırlanan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İzmir’in Bergama ilçesindeki projesinin ihale duyurusunu yaptı.

TOKİ tarafından önümüzdeki üç aylık süreçte Türkiye genelinde hayata geçirilecek toplam 28 adet projenin ihale duyurusu yapıldı. Hayata geçirilecek projelerle dar ve orta gelirli vatandaşlara uygun konut fiyatları ve kolay ödeme seçenekleriyle ev sahibi olma şansı sunulacak.

ZAFER MAHALLESİ’NDE İNŞA EDİLECEK

TOKİ’nin İzmir Bergama’da hayata geçireceği sosyal konut projesinde toplam 274 adet konut bulunacak. Proje kapsamında 1 adet cami, alt yapı ve çevre düzenleme işleri de yapılacak.

Söz konusu sosyal konut projesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Bergama halkına TOKİ’nin ilçeye yeni konutlar inşa etmesi konusunda söz verdiklerini hatırlatarak bu projeyle sözlerini gerçekleştirmiş olduklarından bahsetti.

Proje hakkında bazı detayları paylaşan Başkan Koştu, “TOKİ, ülkemizin birçok bölgesinde yıllardır konut üretip duruyor. Girişimlerimiz sonucu ilçemizde de konut yapılması yönünde karar alındı. Hemşerilerimizin bu konutları sabırsızlıkla beklediğini biliyoruz. Buradan müjdeyi vermek istiyorum. İlçemiz Zafer Mahallesi’nde hem de kentimizin en gözde yerleri arasında bulunan Berksoy Otel’in kuzeyinde 274 Adet Konut ve 1 Adet Cami İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 27 Nisan 2020 tarihinde saat 15:00’da yapılacak. Hemşerilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.