İzmir Karaburun'daki depremde olumsuz bir durum yaşanmadı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

İzmir Karaburun’daki depremde olumsuz bir durum yaşanmadı

İzmir Karaburun'daki depremde olumsuz bir durum yaşanmadı

30 Ekim 2020 günü Ege Denizi Seferihisar açıklarında yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremde büyük yara alan İzmir’de bugün Karaburun açıklarında depremler yaşandı.

Ege Denizi Karaburun açıklarında ilk olarak sabah saatlerinde 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bu depremden sonra saat 08.46’da 5.1, saat 08.47’de 4.8, saat 09.00’da 4.7, saat 09.34’te 4.2, saat 10.51’de 3.6 ve saat 11.35’te de 5.1 olmak üzere 7 sarsıntı belirlendi.

Çevre il ve ilçelerden de hissedilen depremlerden sonra şu saate kadar herhangi bir olumsuz tabloya rastlanmadığı ifade edildi.

“İHBAR GELMEDİ”

İzmir’de bugün yaşanan depremlerden sonra sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, olumsuz bir durumla karşılaşılmadığını aktardı.

Bakan Kurum şu ifadeleri kullandı: “İzmir’in Karaburun ilçesi açıklarında meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Depremin hemen ardından İl Müdürlüğü ekiplerimiz incelemelerini başlattılar. Şu ana kadar olumsuz bir durum ve ihbarla karşılaşmadık.”

ÇEVRE İLÇELERDE DE HİSSEDİLDİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer de sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulundu. Başkan Soyer, “Ege Denizi Midilli Adası açıklarında meydana gelen 4.8 ve 5.1 büyüklüğündeki depremler Karaburun, Urla, Foça, Dikili ilçelerimiz ve İzmir kent merkezinde de hissedildi. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

İzmir Karaburun'daki depremde olumsuz bir durum yaşanmadı
Denizli Oto Ekspertiz