İzmir Kınık'ta yeni sosyal konut projesi inşa edilecek | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

İzmir Kınık’ta yeni sosyal konut projesi inşa edilecek

Kınık'ın Poyracık Mahallesi toki projesi

Anadolu şehirlerinin yanı sıra büyük şehirlerde de faaliyetlerini artıran Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İzmir’in Kınık ilçesinde daha önce hayata geçirdiği sosyal konut projesinde ikinci etabı da inşa edecek.

Proje ile uygun fiyatlı konutlar vatandaşlara sunulacak.

Sabah’ta yer alan habere göre, TOKİ İzmir Kınık projesinin ilk etabında hayata geçirilen 276 konutun hak sahiplerine teslim edildiği belirtildi. İkinci etap çalışması için de düğmeye basıldı.

ÖN BAŞVURULAR ALINDI

Kınık Belediye Başkanı Dr Sadık Doğruer, projede ikinci etap çalışmalarına başladıklarını belirtti. Başkan Doğruer, geçtiğimiz hafta Ankara’da düzenlenen toplantıda Kınık’ın Poyracık Mahallesinde yapılması planlanan yeni sosyal konut projesini Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut’a sunup bu proje için daha önce 2 bin 050 ön başvuru aldıklarını ifade etti.

PROJEYE ONAY ÇIKTI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Kınık’taki söz konusu projeyi inceleyerek başlatılması yönünde talimat verdiğini belirten Kınık Belediye Başkanı Dr Sadık Doğruer, projenin Poyracık Mahallesi’nde Kınık Devlet Hastanesi civarında hayata geçirileceğini aktardı. Başkan Doğruer, “Bu projemize katkı koyan, emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

300 KONUT OLUŞTURULACAK

63 bin metrekarelik alanda inşa edilecek projenin arsası, TOKİ’ye devredildi. Projede 300 adet konutun inşa edilmesi planlanıyor. Depreme dayanıklı, az katlı binalardan oluşacak projede vatandaşlara 2+1 ve 3+1 tipinde konutlar sunulacak. Aynı zamanda yaşam alanında çok sayıda sosyal donatı da inşa edilecek. Projenin ihale süreci ve diğer detaylarına dair resmi bilgilerin önümüzdeki aylarda TOKİ tarafından kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.

Kınık'ın Poyracık Mahallesi toki projesi