İzmir Uzundere'deki kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakKentsel Dönüşüm

İzmir Uzundere’deki kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor

İzmir Uzundere'deki kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor
Uzundere 3. Etap çalışmasının ihalesi 29 Temmuz günü düzenlenecek. Bu etap çalışmasında 1442 adet bağımsız ünite hayata geçirilecek.

İzmir’in Karabağlar ilçesine bağlı Uzundere bölgesinde uygulanan kentsel dönüşüm çalışmaları etap etap devam ediyor.

Proje hakkında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Uzundere’deki dönüşümle birlikte yeşil alanları, sosyal tesisleri, spor merkezleriyle ilçenin yeni bir yüze kavuşacağını ifade etti.

Uzundere’deki proje tamamlandığında 3 bin 800 birim konut, ticaret, ofis ve otel kompleksi hayata geçirilmiş olacak. Ayrıca bölgede gençlik merkezi, buz pisti, yarı olimpik yüzme havuzu, basket-futbol sahaları, tenis kortu, sosyal-kültürel merkezler, pazar alanı, otopark gibi alanlar da yer alacak.

UZLAŞI İLE HAYATA GEÇİRİLEN PROJE

İzmir Uzundere’de hayata geçirilen kentsel dönüşüm çalışmasının yüzde 100 uzlaşı ile hayata geçirildiği belirtildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin garantörlüğüyle sürdürülen projenin birinci ve ikinci etap çalışmalarında inşa edilen 817 bağımsızın birimin teslimi yapıldı.

Kentsel dönüşüm çalışmalarında sadece eski binaları yıkıp yenilerini inşa etmediklerine dikkat çeken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bölgeyi sosyal donatı ve yeşil alanlarıyla, altyapısıyla bir bütün halinde dönüştürüyoruz. Uzundere Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi tamamlandığında 3 bin 800 birim konut, ticaret, ofis ve otel kompleksi olacak. Rekreasyon alanında ise projesi Karabağlar Belediyesi ile birlikte yürütülen gençlik merkezi, buz pisti, yarı olimpik yüzme havuzu, basket-futbol sahaları, tenis kortu sosyal-kültürel merkezler, pazar alanı, otopark ve daha fazla yeşil alan oluşturulacak. Uzundere’de yakın çevresi için çekim merkezi olacak yeni bir yaşam alanı oluşturuyoruz” ifadelerini kullandı.

İzmir Uzundere'deki kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor