İzmir'de dev lojman satışı yapılacak. İşte ihalenin detayları.. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

İzmir’de dev lojman satışı yapılacak. İşte ihalenin detayları..

İzmir'de dev lojman satışı yapılacak. İşte ihalenin detayları..

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde bazı kriterleri karşılayan kamu konutlarının (lojmanlar) satış işlemleri yürütülüyor. Satışa çıkarılan lojmanlar için ihaleler düzenleniyor.

Lojmanlarda öncelikli alım hakkı, o lojmanda hayat süren memurlara tanınıyor. Aynı zamanda uzun vadeli kolay ödeme planları da hazırlanıyor.

İzmir’in Karşıyaka, Karabağlar, Konak ve Selçuk ilçelerinde toplam 132 adet lojman için ihaleler düzenlenecek. Söz konusu lojmanlar, Karşıyaka’nın Şemikler Mahallesinde; Konak’ın 1. Süleymaniye ve 2. Karantina mahallelerinde; Selçuk’un Atatürk Mahallesinde; Karabağlar’ın Esenyalı Mahallesi’nde bulunuyor.

İHALELER 11 GÜNE YAYILDI

Satışa sunulan lojmanların satış sürecini İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yürütüyor. İhaleler; 25-28- 29 Aralık 2020 ve 5-6-7-12-13-14-19-20 Ocak 2021 günlerinde düzenlenecek.

İzmir'de dev lojman satışı yapılacak. İşte ihalenin detayları..

UYGUN FİYATLAR DİKKAT ÇEKİYOR

İzmir’de satışa sunulan lojmanların fiyatları 100 bin TL ile 750 bin TL arasında değişiyor. İhalede talep edilen geçici teminat tutarı ise 10 bin TL seviyesinden başlıyor. Satışa sunulan lojmanlara dair tüm detayların İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden öğrenilebileceği belirtildi.

Satışa sunulan lojmanlarda öncelikli alım hakkına sahip olanların satın almayı istemediğini bildirmesi, süresi içerisinde herhangi bir bildirimde bulunmaması ya da yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde en yüksek teklifi sunana lojmanın satılabileceği belirtildi. Yatırımcılara peşin satın alımın yanı sıra en az dörtte biri peşin, kalan kısmı için en fazla iki yıla yayılan vadeli ödeme seçeneği sunuluyor.

Denizli Oto Ekspertiz