İzmir'de ihale yoluyla lojman satışı yapılacak | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

İzmir’de ihale yoluyla lojman satışı yapılacak

İzmir'de ihale yoluyla lojman satışı yapılacak
İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Bayraklı, Gaziemir, Karabağlar, Balçova ve Karşıyaka ilçelerinde yer alan toplam 85 adet kamu konutu (lojman) satışa sunuldu.

Yapılan bilgilendirmeye göre, lojmanların mülkiyeti Toprak Mahsulleri Ofisi, PTT ile Milli Piyango İdaresine ait durumda. Lojmanlar için toplam 29 milyon 165 bin TL satış bedeli belirlendi.

Satışa sunulan lojmanlarda öncelikli alım hakkı, o lojmanda hayta süren memur varsa ona tanınıyor. Eğer bu hak kullanılmazsa lojman genel satışa çıkarılıyor. İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek bu satış ihalesinde yer alan lojmanlardan 22 tanesinde öncelikli alım hakkı bulunuyor.

UYGUN FİYATLAR GÖZE ÇARPIYOR

Gaziemir ilçesinde 63 adet lojman satışa sunuldu. Bu lojmanların fiyatları 285 bin TL ile 355 bin TL arasında değişiyor. Lojmanlar, Atılbey Mahallesi’nde bulunuyor.

Bayraklı ilçesinde Mansuroğlu Mahallesi’nde ise 14 adet lojman satışa sunuldu. Bu lojmanların fiyatları 300 bin TL ile 360 bin TL arasında değişiyor.

Karşıyaka’nın Şemikler ve Soğukkuyu mahallelerinde toplam 6 adet lojman satışa sunuldu. Lojmanların fiyatları 290 bin TL ile 745 bin TL arasında değişiyor.

Karabağlar ilçesinde satışa sunulan 1 adet lojman için 375 bin TL satış bedeli belirlenirken Balçova ilçesinde satışa sunulan 1 adet lojman için ise 350 bin TL satış bedeli belirlendi.

İHALE EKİM AYINDA

Satışa sunulan lojmanlar için 13 Ekim 2021 günü satış ihalesi düzenlenecek. İhale, Bayraklı Anadolu Caddesi’ndeki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ek binasında düzenlenecek. İhale ve lojmanlara dair detaylı bilgilere Konak Emlak Müdürlüğü aracılığıyla ulaşılabilir.

İzmir'de ihale yoluyla lojman satışı yapılacak