İzmir'de kuyumcular haftanın 5 günü İş yerlerini açabilecek! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EkonomiGüncel

İzmir’de kuyumcular haftanın 5 günü İş yerlerini açabilecek!

İzmir Esnaf Sanatkarlar Odası ve İzmir Ticaret odasının talebi üzerine kuyumcuların çalışma saat ve günlerinin haftada iki günden beş güne çıkarılmasına ilişkin açıklamada bulundu.

İzmir’de kuyumcular için yeni bir karar alındı. Ece İçmez’in haberine göre, Başkan Ertuğrul Civelek, ”Tüm Dünyayı saran Coronavirus’ün ülkemizde de görülmesi sebebiyle esnaf arkadaşlarımız zor duruma düştü. Kuyumcular Odası, esnaf arkadaşlarıyla fikir alış verişi olmadan şahsi aldığı kararla İzmir genelinde kuyumcu ve döviz bürolarının çalışma günleri ve saatlerinin düzenlenme getirerek haftada iki gün çalışma sınırlandırılması getirdi. Haliyle bu karar kuyumcu arkadaşlardan tepki çekti. Konu hakkında Sayın Valimiz Erol Ayyıldız’la görüşerek önce valiliğe sonra esnaf birliğine ardından İzmir ticaret odasına giderek dilekçe vererek sorun çözüldü. Böylelikle kuyumcu arkadaşların çalışma günleri haftada iki günden 5 güne çıkarıldı. Bu süreç içerisinde esnafımızın yanında olan İzmir Valisi Erol Ayyıldız’a, İzmir Esnaf Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mutlu ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’e teşekkür ederiz.” açıklamasında bulundu.

HAFTADA 2 GÜN AÇIK OLACAKTI
İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan başkanlığında yapılan İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında, İzmir Kuyumcular Odası tarafından ülke genelinde Coronavirus (Covid-19) salgını nedeniyle İzmir genelinde kuyumcu ve döviz bürolarının çalışma günleri ve saatlerinin düzenlenmesine yönelik talepler değerlendirildi. Gerçekleşen toplantıda İzmir merkezi ve ilçelerinde faaliyet gösteren tüm kuyumcu ve döviz bürolarının faaliyetlerini 6 Nisan tarihinden itibaren salı ve cuma günleri 10.00 ile 17.00 saatleri arasında olacak şekilde sınırlandırılmasına karar verilmişti.