İzmir'in Çiğli bölgesinde önemli bir ulaşım projesi daha hayata geçiriliyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

İzmir’in Çiğli bölgesinde önemli bir ulaşım projesi daha hayata geçiriliyor

İzmir'in Çiğli bölgesinde önemli bir ulaşım projesi daha hayata geçiriliyor.
İzmir’de son yıllarda büyük gelişim kaydeden Çiğli ilçesinde yeni bir proje daha hayata geçiriliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Çiğli Tramvayı’nda ilk rayların döşemesi yapıldı ve projede inşaat süreci başladı.

Söz konusu projesinin Çiğli emlak piyasasına da olumlu anlamda etki etmesi bekleniyor.

Çiğli Tramvayı’nın çalışmalarını denetleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, projenin bu bölgede yaşayanlara büyük bir konfor sağlayacağını belirterek hedeflerinin 2022 yılı sonuna kadar projeyi hizmete açmak olduğunu ifade etti.

1 MİLYAR 250 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Tramvay araçlarının alımına ilişkin ihalenin gerçekleştirildiğini anımsatan Başkan Soyer, “Toplamda 1 milyar 250 milyon lirayı bulacak yatırımdan bahsediyoruz. Ama sağlayacağı faydalar bu rakamın çok daha üstünde olacak. O nedenle gönül rahatlığı ve azimle çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Projenin tamamlandığında bölge trafiğinin de rahatlayacağını belirten Soyer, “Tramvay, bu bölgede yaşayanlara büyük bir konfor sağlayacak. Bütün hedefimiz 2022 yılı sonuna kadar tramvayı yurttaşların hizmetine sunmak” ifadelerini kullandı.

Yapılan bilgilendirmeye göre, Çiğli Tramvayı inşaatında yaklaşık 200 metre uzunluğundaki ray imalatı yapıldı ve 11 kilometrelik hattın 2 kilometresinde ise kazı çalışmaları bitirildi. Ayrıca projedeki inşaat çalışmalarında enerji temini için trafo imalatları yapılıyor.

14 İSTASYONDAN OLUŞUYOR

11 kilometre uzunluğunda olan Çiğli Tramvayı, 14 istasyondan meydana geliyor. Hattın güzergahı şu şekilde: Karşıyaka Çevreyolu İstasyonu, Ataşehir, Çiğli İstasyonaltı Mahallesi, Çiğli İzban İstasyonu, Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi, Ata Sanayi Bölgesi, Katip Çelebi Üniversitesi ve Atatürk Organize Sanayi Bölgesi İstasyonu.

İzmir'in Çiğli bölgesinde önemli bir ulaşım projesi daha hayata geçiriliyor.
Denizli Oto Ekspertiz