İzmir'in önemli metro projesinde çalışmalar sürüyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

İzmir’in önemli metro projesinde çalışmalar sürüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan bilgilendirmeye göre, projede yüzde 76 oranında ilerleme elde edildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan bilgilendirmeye göre, projede yüzde 76 oranında ilerleme elde edildi.

İzmir’in gayrimenkul piyasası için de büyük önem taşıyan Fahrettin Altay-Narlıdere Metrosu‘nda çalışmalar sürüyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, çalışmaların sürdüğü tünelde incelemelerde bulundu. Hatta çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığını belirten Soyer, “Son gelişimizde tünelin ucundaki ışığı gördüğümüzü söylemiştik. Bu kez gerçekten o ışığı aşağıdan görmek istedim” diye konuştu.

ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Koronavirüs salgını ve doğal afetlere rağmen metro inşaatlarının aralıksız devam ettiğini dile getiren Başkan Soyer, “Buraya emek veren herkesle gurur duyuyorum. 24 saat kesintisiz olarak çalıştılar. Ne pandemi koşulları ne de yaşanan doğal afetler onları durdurdu. Ara vermeden çalışmaya devam ettiler. Bundan sonra istasyonların yapım süreci var. En geç bir buçuk yıl içerisinde çalışmalar tamamlanmış olacak ve İzmir halkına kesintisiz metro hizmeti sunmaya başlayacağız” ifadelerini kullandı.

7.2 kilometre uzunluğundaki Fahrettin Altay-Narlıdere Metro Hattı, 7 istasyondan oluşuyor. Projede 13 bin metre tünel açılırken Fahrettin Altay ile Narlıdere Kaymakamlık İstasyonu yönündeki ilk tünelde kazı çalışmaları sona erdi.

AÇILIŞ İÇİN 2022 HEDEFLENİYOR

Çalışmalarda büyük ilerleme kaydedilen Fahrettin Altay-Narlıdere Metrosu açılı için 2022 yılının son çeyreği hedefleniyor. Proje, henüz açılmadan bölge gayrimenkul piyasasını doğrudan etkiledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan bilgilendirmeye göre, projede yüzde 76 oranında ilerleme elde edildi.
Denizli Oto Ekspertiz