İzmirli Emlakçılar, en fazla Yetki Belgesine sahip olan illerin başında geliyor. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

İzmirli Emlakçılar, en fazla Yetki Belgesine sahip olan illerin başında geliyor.

2016 yılında kurulan, gayrimenkul sektörünün güçlü STK’larından Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) dördüncü yılını geride bıraktı.

Hem yurtiçinde hem de yurtdışında şubeleriyle sektörle ilgili araştırmalarda bulunan TÜGEM, meslektaşlarının gelişimi ve beraberliğini sağlama çalışmalarıyla büyümesine devam ediyor.

Eğitim ve toplantı serisi

Kayıtdışı çalışmaların önüne geçmek ve mesleğin itibarını yükseltmeyi planladıklarını anlatan İzmir Şubesi Başkanı Gülçin Okay, “İzmir TÜGEM 2019 yılında temsilcilik olarak kuruldu. Bu sırada ücretsiz mesleki eğitimler, taşınmaz ticareti kanununa ilişkin bilgilendirme toplantıları, paneller, üye tanışma toplantıları düzenlendi. Ayrıca emlak sektörüne ait tüm dijital çözüm ortaklarının bir araya geldiği 500 meslektaşımızın katılım sağladığı PROPTECH etkinliği ile meslektaşlarımızın günceli ve son dijital gelişmeler konusunda bilgilendirilmesi sağlandı. Belgesiz danışman çalışmaması için gerekli tüm desteği sağladık. İzmirli gayrimenkul danışmanları, mesleklerine en çok sahip çıkan ve ülkede en fazla yetki belgesi ile çalışmayı prensip edinmiş durumda” dedi.