İZSU'dan Koronavirüse önlem amacı ile e-randevu sistemini başlattı. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

İZSU’dan Koronavirüse önlem amacı ile e-randevu sistemini başlattı.

İZSU Sıra beklemek ve sosyal teması önlemek amaçlı vatandaşlar şubelere gitmeden önce 186’yı arayarak ya da internetten randevu alacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, koronavirüse karşı önlem almak için harekete geçti. Aboneler şubelerde sıra bekleyerek yoğunluk yaratmasın diye İZSU e-randevu dönemine geçiyor.

185 NUMARALI ÇAĞRI MERKEZİNİ ARAYABİLİRSİNİZ
Abonelerin hizmet merkezlerinde sıra beklememesi ve sosyal temasın önlenmesi amacıyla oluşturulan yeni sistemde, www.izsu.gov.tr adresi üzerinden e-randevu formu doldurularak randevu alınacak. Randevu, İZSU Genel Müdürlüğünün 185 numaralı çağrı merkezini arayarak da alınabilecek. Randevu günü ve saati abonelere SMS ile bildirilecek. Aboneler belirtilen saat dilimi içerisinde ‘Abone Hizmet Merkezleri’ne gitmeleri halinde sıra beklemeden işlemlerini yaptırabilecek.

20 NİSAN PAZARTESİ’DEN İTİBAREN
İzmirliler, 20 Nisan Pazartesi günü 30 ilçede hayata geçecek randevu sistemiyle yeni abonelik, isim değiştirme, ilişik kesme, teminat iadesi, yüksek tüketime itiraz, endeks işletmesi, kesilmiş suların yeniden açılması gibi işlemlerini gerçekleştirebilecek.

GEZİCİ HİZMET SÜRÜYOR
İZSU Genel Müdürlüğünün başlattığı 65 yaş üzerindeki, kronik rahatsızlığı bulunan ve engelli abonelere gezici ekiplerle kapıda işlem yapma uygulaması da sürüyor. 185 Çağrı Merkezi ve http://him.izmir.bel.tr/ adresinden başvuru yapılması halinde abonenin adresine giden ekipler yeni abonelik, isim değişikliği, su açma-kapama gibi işlemlerini de yapabiliyor.