Kadınhanı Ünveren Mahallesi'nde bazı alanlar riskli olarak tayin edildi | intHaber.com
EmlakKentsel Dönüşüm

Kadınhanı Ünveren Mahallesi’nde bazı alanlar riskli olarak tayin edildi

Kadınhanı Ünveren Mahallesi'nde bazı alanlar riskli olarak tayin edildi
Bugün yayımlanan 31559 sayılı Resmi Gazete’de Konya’nın Kadınhanı ilçesi Ünveren Mahallesi sınırlarında yer alan bazı bölümler için riskli alan kararı çıktı.

Söz konusu kararın 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’un 2’nci ve ek 1’inci maddeleri gereğince verildiği belirtildi.

Riskli alan ilan edilen bölgelerde kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmaları uygulanıyor. Tüm Türkiye’de uygulanan kentsel dönüşüm çalışmalarıyla doğal afetlere karşı güvenli, modern ve nitelikli yaşam alanları hayata geçiriliyor.

31 BİN METREKARELİK ALAN

Konya Kadınhanı Ünveren Mahallesi’nde riskli alan olarak belirlenen bölgenin yüzölçümü 31 bin 400 metrekare olduğu belirtildi. Bölgede uygulanacak çalışmalara dair detaylar henüz belli olmadı. Hayata geçirilecek çalışmaya dair detayların daha sonraki aylarda belli olması bekleniyor.

MERAM’DA YENİ DÖNÜŞÜM ÇALIŞMASI

Konya’da kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı. Şehrin birçok farklı noktasında kentsel dönüşüm ve gelişim projeleri hayata geçiriliyor.

Meram ilçesinde de planlanan kentsel dönüşüm çalışmasının ihalesi bugün yapıldı. Şükran Mahallesi’nde hayata geçirilecek proje ile 6 bin bina yenilenecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Meram Belediyesi, TOKİ tarafından hayata geçirilecek söz konusu proje ile Meram’ın tarihi ve kültürel dokusuna uygun yaşam alanları kurulacak. Projede inşaat çalışmalarının ihale sürecinin tamamlanmasından sonra başlaması bekleniyor.

Kadınhanı Ünveren Mahallesi'nde bazı alanlar riskli olarak tayin edildi