Kar geri mi geliyor? İstanbul ve Marmara bölgesi hakkında son dakika uyarısı! | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Kar geri mi geliyor? İstanbul ve Marmara bölgesi hakkında son dakika uyarısı!

Kar geri mi geliyor? İstanbul ve Marmara bölgesi hakkında son dakika uyarısı!

Geçtiğimiz günlerde başta İstanbul olmak üzere birçok il yoğun kar yağışı ve yağmurun etkisinde kalmıştı. Kar yağışının takrar edip etmeyeceği merak edilirken Meteoroloji’den son dakika açıklaması geldi. İşte detaylar.

Meteoroloji Genek Müdürlüğü’nün orta vadeli tahmin haritasında, yurdun batı kesimlerinin önümüzdeki hafta sonuna doğru yeni bir yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor. Meteoroloji’nin tahminlerine göre, haftaya perşembe günü İstanbul başta olmak üzere yurdun büyük kesiminde karla karışık yağmur ve kar yağışı öngörülüyor.

YURT GENELİNDE BUGÜN HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelerde, bugün ülkemizin doğusu ile Ege’nin kıyı kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu, gecenin sonuna doğru da Kıyı Ege ile Çanakkale çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde kıyılarda hafif, iç ve doğu kesimlerde sisle birlikte kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ÇIĞ TEHLİKESİ İÇİN UYARI!

Yüksek kar örtüsünün hakim olduğu Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda dik yamaçlarda çığ oluşma riskinden dolayı yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olması konusunda uzmanlar uyarıda bulundu.

Kar geri mi geliyor? İstanbul ve Marmara bölgesi hakkında son dakika uyarısı!
Denizli Oto Ekspertiz