Kartal, Kadıköy, Adalar, Üsküdar ve Maltepe ilçelerindeki taşınmazlar, ihale yoluyla satılacak | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakGüncel

Kartal, Kadıköy, Adalar, Üsküdar ve Maltepe ilçelerindeki taşınmazlar, ihale yoluyla satılacak

Kartal, Kadıköy, Adalar, Üsküdar ve Maltepe ilçelerindeki taşınmazlar, ihale yoluyla satılacak

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından toplamda 164 adet kamu konutu (lojman) satışa sunuldu. Lojmanları ekonomiye kazandırma adına Türkiye genelinde satış ihaleleri düzenleniyor. İstanbul’da da Kasım ayında önemli bir satış düzenlenecek. Lojman satışlarında öncelikli alım hakkı, o lojmanda hayat süren memura tanınıyor. Eğer bu hak kullanılmazsa lojman genel satışa çıkıyor.

Satışı konu olan lojmanlar Kartal, Üsküdar, Kadıköy, Adalar ve Maltepe ilçelerinde yer alıyor. Lojmanların satışı tek tek gerçekleştirilecek.

Yapılan bilgilendirmeye göre, söz konusu satış ihaleleri 8-9-10-11-12-15-16-17-18 Kasım günlerinde düzenlenecek. İhaleler, Cağaloğlu’ndaki İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı binasında yapılacak.

KARTAL’DA 144 LOJMAN SATIŞTA

Kartal’ın Orhantepe Mahallesi’nde 144 adet lojman satışa sunuldu. Bu lojmanların fiyatları 289 bin TL ile 918 bin TL arasında değişiyor. Lojmanlar arasında 3 adet 1+0 daire tipinde, geriye kalanlar 2+1 daire tipinde konut bulunuyor. Lojmanların bazılarında öncelikli alım hakkı görülüyor.

Kadıköy ilçesinde 8 adet lojman satışa sunuldu. Caferağa, Bostancı, Göztepe, Zühtüpaşa, Erenköy mahallelerinde yer alan lojmanların fiyatları, 87 bin 500 TL ile 980 bin TL arasında değişiyor.

Üsküdar’da 5 adet lojman satışa sunulurken bu lojmanların fiyatları 78 bin TL ile 250 bin TL arasında değişiyor. Maltepe’de 6 adet lojmanın fiyatı 478 bin TL ile 860 bin TL arasında değişiyor.

Adalar ilçesi Kınalı Ada Mahallesi’nde ise 1 adet lojman 500 bin TL satış bedeliyle ihale edilecek. İhale ve lojmanlara dair tüm detaylara Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi aracılığıyla ulaşılabilir.

Kartal, Kadıköy, Adalar, Üsküdar ve Maltepe ilçelerindeki taşınmazlar, ihale yoluyla satılacak