Kastamonu Merkez Örencik'te kurulan projede 43 konut satışa sunuldu. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakToki

Kastamonu Merkez Örencik’te kurulan projede 43 konut satışa sunuldu.

TOKİ Kastamonu Örencik projesi
TOKİ Kastamonu Örencik projesi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kastamonu’nun Merkez ilçesi Örencik Mahallesi’nde kurulan sosyal konut projesinde yeni satış dönemi başladı. Projede uygun fiyatlı ve kolay ödeme imkanına sahip 43 adet konut satışa çıkarıldı.

TOKİ Kastamonu Örencik projesinde satışa sunulan konutlar için başvurular bugün başladı. Projede son başvuru tarihi olarak 31 Aralık 2020 günü belirlendi. Öte yandan konutlar açık satış yöntemiyle satılacak. Yatırımcılar başvurularını HalkBank şubeleri aracılığıyla iletebilecek.

120 AYA KADAR VADE İMKANI

Uygun fiyat politikasının benimsendiği projede konut fiyatları 209 bin TL ile 293 bin TL arasında değişiyor. Yatırımcılar yüzde 10, yüzde 15 veya yüzde 25 peşinatla projeden konut sahibi olabiliyorlar.

TOKİ Kastamonu Örencik projesinde satışa sunulan konutların aylık taksitleri ise bin 307 TL ile 2 bin 750 TL arasında değişiyor. Peşinat bedelleri 20 bin TL seviyesinden başlarken 96 ay, 108 ay ve 120 ay vade seçenekleri de sunuluyor.

KARS SARIKAMIŞ’TA BAŞVURULAR BAŞLADI

TOKİ Kars Sarıkamış projesinin 1’inci etap çalışmasında 69 adet konut satışa sunuldu. Konutlar için başvurular başlarken son başvuru tarihi olarak 11 Eylül günü belirlendi. Projede kura çekimi ise 17 Eylül’de yapılacak.

TOKİ Kars Sarıkamış projesinin 1’nci etap çalışmasında satışa sunulan konutların fiyatları 166 bin TL ile 236 bin TL arasında değişiyor. Konutlar için talep edilen peşinat tutarı 16 bin TL seviyesinden başlıyor.