Kastamonu, Sinop ve Antalya'da bazı bölgeler için kamulaştırma kararı alındı | intHaber.com
EmlakGüncel

Kastamonu, Sinop ve Antalya’da bazı bölgeler için kamulaştırma kararı alındı

Kastamonu, Sinop ve Antalya'da bazı bölgeler için kamulaştırma kararı alındı
Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile Batı Karadeniz’de sel ve heyelan felaketinin yaşandığı Kastamonu ve Sinop için acele kamulaştırma kararı alındı.

Ayrınca yangın felaketinin yaşandığı Antalya Gündoğmuş ilçesi için de kamulaştırma kararı alındı.

31579 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren karar ile söz konusu bölgelerde bazı taşınmazlar, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

SEL BÖLGELERİNDE ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

Kastamonu’nun Bozkurt ve Abana ilçeleri ile Sinop’un Ayancık ilçesinde bulunan özel mülkiyete konu bazı taşınmazlar, bu bölgelerde meydana gelen sel ve heyelan afeti nedeniyle ihtiyaç duyulan yapılaşmanın ivedilikle gerçekleştirilmesi amacıyla TOKİ tarafından acele kamulaştırılacak.

Bozkurt ilçesinin Merkez Mahallesi’nde 27 bin metrekarelik alan, 17 bin metrekarelik alan, 6 bin metrekarelik alan, 3 bin metrekarelik alan için kamulaştırma kararı alınırken İlişi Mahallesi’nde 9 bin metrekarelik alan belirlendi.
Kastamonu Abana ilçesi Bağlık Mahallesi’nde 12 bin metrekarelik alan için, Merkez Mahallesi’nde 838 metrekarelik alan için kamulaştırma kararı alındı.

Sinop’un Ayancık ilçesi Babaçay Köyü’nde ise 31 bin 601 metrekarelik alan için kamulaştırma kararı alındı. Bu bölgelerde TOKİ tarafından projelerin geliştirilmesi bekleniyor.

YANGIN BÖLGESİNDE DE ÇALIŞMA

Antalya’nın Gündoğmuş ilçesi Ortakonuş Mahallesi sınırlarında yer alan 114 ada, 65 parsel numaralı taşınmaz, bölgede meydana gelen orman yagını nedeniyle ihtiyaç duyulan yapılaşmanın ivedilikle gerçekleştirilmesi amacıyla TOKİ tarafından kamulaştırılacak.

Kastamonu, Sinop ve Antalya'da bazı bölgeler için kamulaştırma kararı alındı