Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erkilet'te ihale yoluyla arsa satışı yapacak | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erkilet’te ihale yoluyla arsa satışı yapacak

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erkilet'te ihale yoluyla arsa satışı yapacak

Kayseri’nin Kocasinan ilçesine bağlı Erkilet Mahallesi’nde yer alan arsaların ihalesi, 30 Mart 2021 günü Kayseri Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantı Salonunda yapılacak.

İhalenin saat 14:00’da başlayacağı belirtilirken son katılımların ihale saatinden önce de alınacağı kaydedildi.

Konut ve ticaret alanı imar durumunu taşıyan arsaların Erkilet’teki Kuzey Çevre Yolu’na ve mobilyacılar sitesine komşu durumda olduğu belirtildi.

KONUT ALANI İMARLI ARSALAR

Satışa sunulan arsalardan 24 tanesinin konut alanı imar durumunu, 4 tanesinin ise konut+ticaret alanı imar durumunu taşıdığı belirtildi.

Arsalar için toplam 126 milyon 880 bin TL satış bedeli belirlendi. Arsalara ve ihaleye dair tüm detayların Mali Hizmetler Daire Başkanlığı’ndan öğrenilebileceği belirtildi.

KAPALI TEKLİF SUNULACAK

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden ihaleye ilişkin yapılan bilgilendirmede ihalenin, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 37’nci maddesi gereğince kapalı teklif usulü ile yapılacağı belirtildi.

İhaleye katılmak isteyen gerçek kişilerden ikametgâh belgesi, şartname bedelinin yatırıldığına dair makbuz, geçici teminat bedelinin yatırıldığına dair makbuz, vekaleten katılım varsa noter tasdikli vekaletname gibi belgeler talep ediliyor. Tüzel kişilerden ise ek olarak bağlı oldukları odaya dair kayıt, noter tasdikli imza sirküleri talep ediliyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erkilet'te ihale yoluyla arsa satışı yapacak