Kayseri Kocasinan'da 104 adet konut arsaları, düzenlenecek ihale ile satılacak | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakGüncel

Kayseri Kocasinan’da 104 adet konut arsaları, düzenlenecek ihale ile satılacak

Kayseri Kocasinan'da 104 adet konut arsaları, düzenlenecek ihale ile satılacak

Mülkiyeti Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 104 adet konut imarlı arsa, düzenlenecek gayrimenkul satış ihalesi ile satılacak. Arsalar için uygun fiyatlar dikkat çekiyor.

Satışı konu olan arsalar, Kocasinan ilçesi Güneşli Mahallesi’nde yer alıyor. Arsaların büyüklükleri 654 metrekare ile 4 bin 440 metre arasında değişiyor.

Yapılan bilgilendirmeye göre, söz konusu gayrimenkul satış ihalesi, 14 Eylül 2021 saat 12:00’da Kadir Has Kongre Kültür ve Sanat Merkezi Salonunda düzenlenecek.

FİYATLARI 118 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından satışa sunulan 104 adet konut imarlı arsanın fiyatları, 118 bin TL ile 800 bin TL arasında değişiyor.

Arsalar ihalede tek tek satılacak. Arsalar için talep edilen geçici teminat tutarı 3 bin 540 TL ile 24 bin TL arasında değişiyor.

İHALE NASIL OLACAK?

Söz konusu ihalenin 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45’inci maddesi gereğince açık teklif usulü ile yapılacağı belirtildi.

İhaleye katılacak gerçek kişilerden ikametgah belgesi, noter tasdikli imza beyannamesi, geçici teminatın yatırıldığını gösteren belge, ihaleye katılmama cezası almadığına dair yazılı taahhütname, vekaleten katılım varsa noter tasdikli vekaletname gibi belgeler talep ediliyor. Tüzel kişilerden ise ek olarak bağlı oldukları oda kaydı ve noter tasdikli imza sirküleri talep ediliyor.

Kayseri Kocasinan'da 104 adet konut arsaları, düzenlenecek ihale ile satılacak
Denizli Oto Ekspertiz