Kayseri ve Gümüşhane şehirlerinde bazı bölgeler riskli alan ilan edildi | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Kentsel Dönüşüm

Kayseri ve Gümüşhane şehirlerinde bazı bölgeler riskli alan ilan edildi

Kayseri ve Gümüşhane şehirlerinde bazı bölgeler riskli alan ilan edildi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kontrolünde Türkiye’nin tüm bölgelerinde devam eden kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmalarıyla doğal afetlere karşı güvenli ve modern yaşam alanları oluşturuluyor. Riskli alan ilan edilen bölgelerde kentsel dönüşüm projeleri hayata geçiriliyor.

Kayseri’nin Melikgazi ilçesi ve Gümüşhane Merkez’de bazı alanlar bugün yayımlanan Resmi Gazete ile riskli alan ilan edildi. Bu bölgelerde kentsel dönüşüm uygulanacak.

MELİKGAZİ’DE 93 BİN METREKARELİK ALAN

Kayseri’nin Melikgazi ilçesine bağlı Mimarsinan Fatih Mahallesi içerisinde yer alan, kentsel dönüşüm ve gelişim proje bölgesi olarak ilan edildi. Söz konusu karar, Bakanlar Kurulu Karar ileı bugünkü 31614 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre, 9.32 hektarlık alan üzerinde kentsel dönüşüm uygulanacak.

GÜMÜŞHANE MERKEZ’DE KENTSEL DÖNÜŞÜM KARARI

Gümüşhane’nin Merkez ilçesi Yenimahalle ve İnönü mahalleleri sınırları içerisinde yer alan ve toplam büyüklüğü 70 hektarı bulan alan içerisinde kentsel dönüşüm ve gelişim çalışmaları uygulanacak. Karar, 31641 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe alındı.

KARS’TA KAMULAŞTIRMA KARARI

Bugünkü Resmi Gazete’de Kars ilinin Kağızman ve Selim ilçeleri sınırlarında yer alan bazı taşınmazlar için kamulaştırma kararı da alındığı belirtildi. Buna göre, Kağızman ve Selim ilçeleri içerisinde yer alan bazı taşınmazların, Kağızman ilçesi Doğal Gaz Boru Hattı Projesi kapsamında Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması için karar alındığı açıklandı.

Kayseri ve Gümüşhane şehirlerinde bazı bölgeler riskli alan ilan edildi