Kayseri'deki yeni kentsel dönüşüm projesi Oruçreis | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Kentsel DönüşümToki

Kayseri’deki yeni kentsel dönüşüm projesi Oruçreis

Kayseri'deki yeni kentsel dönüşüm projesi Oruçreis

Anadolu şehirlerinde kentsel dönüşümün yoğun şekilde uygulandığı kentlerden olan Kayseri’de yeni dönüşüm projesi, Kocasinan ilçesi Oruçreis Mahallesi’nde hayat bulacak.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ ortak çalışması ile hayata geçirilecek Oruçreis Kentsel Dönüşüm Projesi için uzlaşma görüşmeleri 18 Ekim günü başlayacak. Proje, 200 milyon TL değerle hayata geçirilecek.

Kayseri’de kentsel dönüşüm çalışmalarına önder olmak üzere çalışma yaptıklarını söyleyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile beraber gerçekleştirilen Oruçreis Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Hakkı Alp’ten bilgiler aldı.

572 KONUTUN İHALESİ YAPILDI

Proje hakkında konuşan Başkan Büyükkılıç, yaşanılabilir şehirler inşa etmenin yolu kentsel dönüşüm olduğunun altını çizerek, “TOKİ ile işbirliği halinde yaptığımız bu çalışma da 572 konut ihalesi yapıldı. Vatandaşlarımıza gerekli bilgilendirmeler yapıldı. Projemiz hazır. Çok katlı değil. 4 ya da 5 katlı konutlardan oluşan anlayış içerisinde. Bu bölgemizde yaklaşık 200 milyon TL’ye mal olan bu projeyi hayata geçirmiş oluyoruz. Daha öncede kentsel dönüşüm ile bu bölgede çalışma yapacağımızı ifade ettiğimiz sözümüzü, inşallah yerine getirmiş olacağız. Yaklaşık iki senede bu çalışma tamamlanacak. Aynı zamanda ödemesiyle ilgili, ödeme gerektiren boyutlarda yaklaşık on yılda ödeme söz konusu olacak. Vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz. Onların yanında olacağız. Şehrimize de güzellik üstüne güzellik katacağız” ifadelerini kullandı.

NİTELİKLİ YAŞAM ALANI KURULACAK

Oruçreis Mahallesi’nde hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesiyle doğal afetlere karşı güvenli ve modern yaşam alanları kurulacak. Yapılan bilgilendirmeye göre, 18 Ekim tarihi ile uzlaşma görüşmelerinin başlayacağı bildirildi.

Kayseri'deki yeni kentsel dönüşüm projesi Oruçreis