Kilis Merkez'de hayata geçirilecek yeni proje, ihale sürecine girdi | intHaber.com
Toki

Kilis Merkez’de hayata geçirilecek yeni proje, ihale sürecine girdi

TOKİ Kilis Deveciler projesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hayata geçireceği yeni projelerin ihale süreçlerini yürütüyor.

TOKİ’nin Kilis’te yeni proje hazırlığında olduğu duyuruldu.

Kilis’in Merkez ilçesi Deveciler Mahallesi’nde inşa edilecek yeni TOKİ projesinde toplam 515 adet konut inşa edilecek. Proje alanında aynı zamanda alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri de yapılacak.

İHALESİ YARIN DÜZENLENECEK

TOKİ Kilis Deveciler projesinin yarın ihalesi yapılacak. Projede inşaat çalışmalarının ihale sürecinden sonra kazanan firmanın belirlenmesi ve yer tesliminin yapılmasıyla başlaması bekleniyor.

Öte yandan projede yer alacak konut türleri, büyüklükleri, başvuru tarihleri, konut fiyatları ve ödeme seçenekleri, teslim tarihi, kura çekimi gibi konularda resmi bilgilerin daha sonra kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

AFYON’DA DA YENİ PROJE HAZIRLIĞI

Türkiye’nin tüm bölgelerinde çalışmalarına devam eden TOKİ, Afyon’da da yeni sosyal konut projesi hayata geçirecek. Yapılan bilgilendirmeye göre, Afyonkarahisar’ın Evciler ilçesinde 126 konutluk proje geliştirilecek. Projede aynı zamanda 1 adet ticaret merkezi de inşa edilecek.

Söz konusu projenin ihalesi yarın düzenlenecek. Bölgede ihale sürecinden sonra inşaat çalışmalarının başlaması bekleniyor.

Evciler ilçesinin Gökçek Köyü’nde de TOKİ imzasıyla proje hayata geçirilecek. Bu proje kapsamında 90 adet konut ve 10 adet dükkan, Afyonlulara kazandırılacak. Bölgede aynı zamanda nitelikli bir yaşam alanı kurulacak.

TOKİ Kilis Deveciler projesi