KİPTAŞ İzmit Çınar Evler projesinin tanıtım toplantısı yapıldı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

KİPTAŞ İzmit Çınar Evler projesinin tanıtım toplantısı yapıldı

KİPTAŞ İzmit Çınar Evler projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştirak şirketlerinden olan KİPTAŞ ile İzmit Belediyesi’nin ortak çalışması olan KİPTAŞ İzmit Çınar Evler projesinde çalışmalar başlıyor.

Projenin tanıtım toplantısına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet katıldı.

Depreme dayanıklı, sosyal konut olma özelliği taşıyan KİPTAŞ İzmit Çınar Evler projesinde 143 konut inşa edilecek. Yatay mimarili tasarımla kurulacak projede önümüzdeki günlerde temel atılacak. Projeye ait görsel ve tüm detaylar daha sonraki dönemde kamuoyu ile paylaşılacak.

ARALIK AYINDA TEMEL ATILIYOR

Projenin tanıtım toplantısında konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Aralık ayında inşallah hep beraber temel atacağız. En hızlı şekilde konuta gerçekten ihtiyacı olan ailelerimizi, şeffaf ve katılımcı bir şekilde yönettiğimiz bu modelde buluştururuz. Evlerimizi teslim ettikten sonra da Fatma hanımla beraber komşularımızla bir çay içeriz. Bizi takip etmeye devam edin” diye konuştu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ÖNCELİK TANINACAK

Toplantıda konuşma yapan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ise “Özellikle pandemi sürecinde dezavantajlı grup ile beraber sağlıkçılar çok önemli. Onlara bir nebze de olsa moral vermek adına, ricamız olmuştu. KİPTAŞ’ın Silivri’deki projelerinde de sağlıkçılara öncelik tanınmıştı. Bu projemizde de o minvalde çalışıyoruz. Sağlıkçılara şimdiden müjde verebiliyoruz diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Projeye dair detayların daha sonra açıklanacağını belirten Başkan Hürriyet, “Tüm İzmitlilerin huzurunda Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Bizim için büyük güç, kıymetli destek. İBB gibi Türkiye’nin kalbi bir belediye ile bir ilçe belediyesinin bu denli dayanışması İzmit’e büyük iyilik” ifadelerini kullandı.