KİPTAŞ İzmit Çınar Evler'de temel atıldı | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

KİPTAŞ İzmit Çınar Evler’de temel atıldı

KİPTAŞ İzmit Çınar Evler'de temel atıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye iştirak şirketlerinden olan KİPTAŞ, İstanbul’un birçok ilçesinde devam ettiği sosyal konut üretme çalışmalarını Kocaeli’nin İzmit ilçesine de taşıdı.

KİPTAŞ’ın İstanbul dışındaki ilk çalışması olma özelliği taşıyan İzmit Çınar Evler projesinde temel atıldı. 40 milyon TL yatırım değeriyle hayata geçirilecek projede depreme dayanıklı, modern 143 adet konut inşa edilecek.

Projenin temel atma töreninde bir konuşma yapan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, “Tam 3 ay önce bu arsayı edindik bu süreçte mimarlık, mühendislik projelerini, ruhsatlarını, finansal süreçlerini tamamladıktan sonra temel atıyoruz. Bu kadar hızlı yol almamızın nedeni bu iş birliğidir” diye konuştu.

2 BİN 510 TL TAKSİTLE KONUT SAHİBİ OLMA ŞANSI

KİPTAŞ İzmit Çınar Evler projesinin teknik detaylarından da bahseden Ali Kurt, projede 87 metrekare olarak tasarlanan 37 adet 2+1 konut, 93 metrekare olarak tasarlanan 66 adet 2+1 konut ve 144 metrekare olarak tasarlanan 40 adet 3+1 konutun bulunacağını ifade etti.

Projedeki konut fiyatları ve ödeme seçeneklerinden bahseden Kurt, “Projemiz peşin 274 bin liradan başlayan fiyatların yanı sıra asgari peşinat tutarımız 27 bin 405 TL’den başlayarak 120 ay vadeli bankalardan aldığımız özel finans oranı sayesinde aylık taksitlerimiz 2 bin 510 liradan başlayacaktır. Taksitlerimizde asgari ücretin altına inmek için çok çaba sarf ettik ve bunu başardık. Projemizde engelli ve şehit ailelerimizin yanı sıra sağlık çalışanlarımıza da ayrıcalık tanıyoruz. 2 artı 1 ara kat dairelerden yer ayırdık bu gruplara” şeklinde konuştu.

KİPTAŞ İzmit Çınar Evler projesinin 18 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor. 4 blok tasarımıyla kurulacak projede ticari üniteler de yer alacak. Projeye başvuru ve diğer detayların KİPTAŞ internet sitesi ve çağrı merkezi aracılığıyla öğrenebileceği belirtildi.

Denizli Oto Ekspertiz