KİPTAŞ Silivri 4. Etap çalışmasında temel atıldı. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

KİPTAŞ Silivri 4. Etap çalışmasında temel atıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki olan KİPTAŞ, megakentin birçok ilçesinde hayata geçirdiği sosyal konutlar ile dar gelirli vatandaşın konut sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştürüyor.

Silivri’de birçok proje geliştiren KİPTAŞ, yeni projesinde inşaat çalışmalarına başladı.

KİPTAŞ Silivri 4. Etap çalışmasının temel atma törenine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanı sıra Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt da katılım gösterdi.

BİN 400’E YAKIN KONUT İNŞA EDİLİYOR

Projede ilk harcın dökülmesinden önce bir konuşma yapan İBB Başkanı İmamoğlu, “Tüm detaylarıyla iyi hazırlanmış, iyi planlanmış bir sürecin olgun bir şekilde bugün temel atma töreninin rahatlığı yüzündeydi. Bu demek oluyor ki burada bu işe emek veren herkes, aynı zamanda bundan sonra bu süreci taşıyacak olan firmalar, onun yöneticileri emekçileri herkes inançlı. Bu çok kıymetli bir şey. Bu bizi başarıya götürecek olan en değerli unsur. Allah tamamına erdirsin. Temel atma töreniyle başlayan bu süreç, kazasız sıkıntısız bir süreci hepimize yaşatsın. İnşallah geçen hafta yaptığımız gibi burada da bin 400’e yakın konut sahibine anahtarını teslim eder, sıcak ve mutlu yuvalarında yaşamalarına vesile olmuş oluruz” ifadelerini kullandı.

YÜZDE 0.62 FAİZ FIRSATI

Öte yandan KİPTAŞ Silivri 4. Etap çalışmasına başvurular 21 Haziran’a kadar devam edecek. Projede yatırımcılara uygun fiyatların yanı sıra kolay ödeme imkanları da sağlanıyor.

Projede sunulan cazip fırsatlardan bahseden KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, “Yaptığımız çalışmalar neticesinde geliştirdiğimiz plan modeliyle aylar öncesinde, 120 ay sabit taksit ödemeli olarak 0.64 faiz oranını bu proje için yakalamıştık.

Bugün 2+1 dairelerimiz için yaklaşık yüzde üçlük bir indirim daha yaparak, vatandaşlarımıza 120 ay sabit taksitle 0.62 faiz oranına denk gelecek şekilde ödeme planımızı güncelliyoruz. 2 bin 250 olan başlangıç fiyat taksitimizi 2 bin 182 TL’ye çekiyoruz. Böylece Türkiye’de Bir projede en düşük faiz oranını sunmanın gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.