KİPTAŞ tarafından İstanbul'da yeni yatırım fırsatı sunuldu | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakKentsel Dönüşüm

KİPTAŞ tarafından İstanbul’da yeni yatırım fırsatı sunuldu

KİPTAŞ tarafından İstanbul'da yeni yatırım fırsatı sunuldu

İstanbul Büyükşehir Belediye iştirak şirketlerinden olan KİPTAŞ, kentte hayata geçirdiği sosyal konut ve kentsel dönüşüm projelerinin yanı sıra dönem dönem gayrimenkul satış müzayedesi de düzenliyor.

KİPTAŞ’ın 6. Gayrimenkul Müzayedesi 15 Ekim 2021 günü düzenlenecek. Müzayedenin ilk oturumu saat 11:00’de, ikinci oturumu ise 14:30’da yapılacak.

Tamamı İstanbul’da yer alan 48 dükkan, 4 arsa, 36 konut ve 1 çekme karavanı söz konusu gayrimenkul müzayedesinde satılacak.

UYGUN FİYATLARLA KONUT SAHİBİ OLMA FIRSATI

KİPTAŞ portföyünde yer alan ve konut teslimlerinin Ağustos 2021 döneminde başladığı Locamahal projesinde yer alan 36 konut, müzayede satılacak. Konutlar, düzenlenecek ilk oturumda satılacak. Satışa sunulan konutların fiyatları 741 bin TL ile 1 milyon 746 bin TL arasında değişiyor.

KİPTAŞ portföyünde bulunan Bahçeşehir Vaditepe 1. Etapta yer alan 7 ticari ünite, Bahçeşehir Vaditepe Gölevleri projesindeki 5 ticari ünite, Referans Başakşehir Vadi’deki 5 ticari ünite, Zeytinburnu Sahilpark Evleri’ndeki 17 adet ticari ünite, Locamahal Veliefendi Konutları’ndaki 13 adet ticari ünite ve Hadımköy 2. Etap’ta 1 adet ticari ünite olmak üzere toplamda 48 ticari satılacak. Ayrıca Başakşehir’de 3, Silivri’de 1 olmak üzere toplam 4 arsa da bu oturumda satılacak.

Satışa sunulan gayrimenkuller için peşin veya yüzde 40’ı peşin, kalan miktar için satış vaadi sözleşmesi imzalandığı tarihten itibaren her 6 ayda 1 yüzde 9 oranında vade farkı uygulanarak 36 ay taksit imkanı da sunuluyor.

ONLINE KATILIM İMKANI

KİPTAŞ’ın 15 Ekim’de yapılacak satış ihalesi KİPTAŞ Genel Müdürlüğü binasında düzenlenecek. Aynı zamanda online olarak da eş zamanlı katılım sağlanabilecek. İhale, açık artırma usulü ile düzenlenecek.

KİPTAŞ tarafından İstanbul'da yeni yatırım fırsatı sunuldu