KİPTAŞ, yeni projesini Pendik ilçesinde hayata geçirecek | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Emlak

KİPTAŞ, yeni projesini Pendik ilçesinde hayata geçirecek

KİPTAŞ, yeni projesini Pendik ilçesinde hayata geçirecek
KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada yeni sosyal konut projesi için Pendik’te çalışmaların başladığını duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediye iştirak şirketlerinden olan KİPTAŞ, deprem tehlikesi bulunan İstanbul’da hayata geçirdiği sosyal konut ve kentsel dönüşüm çalışmalarıyla güvenli yapı stokunun oluşmasına önemli katkılar sağlıyor. Sosyal konut projeleriyle aynı zamanda daha önce ev sahibi olamamış İstanbullulara uygun fiyat ve kolay ödeme seçenekleriyle ev sahibi olma fırsatı sağlanıyor.

DETAYLAR HENÜZ BELLİ OLMADI

Ali Kurt açıklamasında, “Sosyal konut ve dönüşüm projelerimize kaynak yaratmak için Pendik’te üreteceğimiz projenin çalışmaları bitmek üzere! Farklı konut tiplerine sahip, tasarımı ve donatıları ile fark yaratacak yeni projemiz yine çevre dostu olacak” ifadelerini kullandı.

Projeye dair detayların önümüzdeki günlerde duyurulması bekleniyor. Başvuru ve kura çekim işlemleri ise daha sonraki aylarda uygulanacak.

TUZLA’DA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

KİPTAŞ’ın yeni sosyal konut projesi Tuzla ilçesinde hayata geçiriliyor. Çalışmaların geçen başladığı projede başvuru süreci ve hak sahibi belirleme süreci tamamlandı.

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler Projesi‘nde satışa sunulan konutların fiyatları 264 bin TL’den başlıyor. Öte yandan hak sahibi olmayı kazanan vatandaşlara uzun ve kolay ödeme seçenekleri sunuldu. Pendik’te hayata geçirilecek yeni sosyal konut projesinde de benzer bir fiyat politikasının uygulanması bekleniyor.

KİPTAŞ, yeni projesini Pendik ilçesinde hayata geçirecek