KİPTAŞ'ın yeni projesinde başvurular alınıyor | intHaber.com
EmlakGüncel

KİPTAŞ’ın yeni projesinde başvurular alınıyor

İstanbul Anadolu Yakasının son yıllarda gelişen ilçesi Tuzla'da hayat bulacak KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler Projesi'ne başvurular başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden olan KİPTAŞ, geçtiğimiz günlerde hayata geçireceği yeni sosyal konut projesini duyurdu.

İstanbul Anadolu Yakasının son yıllarda gelişen ilçesi Tuzla’da hayat bulacak KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler Projesi‘ne başvurular başladı.

Projeden konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar, 14 Haziran’a kadar başvurularını KİPTAŞ’a iletebilecek. Hak sahipleri ise 5 Temmuz günü noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile belirlenecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler Projesi’ne başvuruda bulunmak isteyenlerden aranan şartlar şu şekilde:

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve 18 yaşın üzerinde olmak.
– Başvuranın kendisi veya eşi adına evi olmaması gerekiyor.
– Başvuranın ön başvuru tarihinden itibaren İstanbul il sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olması gerekiyor.
– Ebeveynleri ile yaşayan 18 yaşını doldurmuş üzerinde evi olmayan vatandaşların projeye başvurabileceği belirtildi.
– Başvurunun tamamlanması için başvuru ücretinin ödenmesi gerekiyor. Eğer kurada başvuranın ismi çıkmazsa başvuru ücreti iade edilecek. Başvurular KİPTAŞ’a iletilecek.

KİPTAŞ TUZLA MEYDAN EVLER PROJESİ FİYATLARI

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler Projesi’nde 149 adet konut ve 9 adet ticari ünite hayata geçirilecek. Projede 2+1 açık mutfaklı konut, 2+1 kapalı mutfaklı konut ve 3+1 daire tipinde konut seçenekleri sunuluyor.

Projedeki fiyat listesi şu şekilde:

2+1 açık mutfaklı konutların fiyatları 263 bin 250 TL,
2+1 kapalı mutfaklı konutların fiyatları 338 bin 400 TL,
3+1 konutların fiyatları ise 388 bin 500 TL olarak belirtildi.

İstanbul Anadolu Yakasının son yıllarda gelişen ilçesi Tuzla'da hayat bulacak KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler Projesi'ne başvurular başladı.