KİPTAŞ'ın yeni sosyal konut projesine başvurular sürüyor | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakGüncel

KİPTAŞ’ın yeni sosyal konut projesine başvurular sürüyor

KİPTAŞ'ın yeni sosyal konut projesine başvurular sürüyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden olan KİPTAŞ, İstanbul’da güvenli yapı stoku kurulmasına hayata geçirdiği sosyal konut projeleri ve kentsel dönüşüm çalışmalarıyla destek oluyor.

Sosyal konut projeleri, aynı zamanda uygun fiyatlarla konut sahibi olamamış dar gelirli vatandaşı ev sahibi yapıyor.

KİPTAŞ’ın Anadolu Yakasında hayata geçireceği yeni sosyal konut projesinin detayları geçtiğimiz haftalarda duyurulmuştu. Tuzla ilçesinde kurulacak KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler projesinde başvuru süreci devam ediyor.

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler projesinde son başvuru tarihi olarak 14 Haziran günü belirlendi. Başvuru şartlarını karşılayan vatandaşlar, başvurularını bu tarihe kadar KİPTAŞ’a iletebilecek. Projede 5 Temmuz günü kura çekimi yapılacak ve hak sahipleri belirlenecek.

KİPTAŞ TUZLA MEYDAN EVLER FİYATLARI NE KADAR?

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler projesinde 149 adet konut ve 9 adet ticari ünite inşa edilecek. Projede 2+1 açık mutfaklı konut, 2+1 kapalı mutfaklı konut ve 3+1 daire tipinde konut seçenekleri vatandaşlara sunuluyor.

Uygun fiyat politikasının belirlendiği projede; 2+1 açık mutfaklı konutların fiyatları 263 bin 250 TL, 2+1 kapalı mutfaklı konutların fiyatları 338 bin 400 TL, 3+1 konutların fiyatları ise 388 bin 500 TL olarak açıklandı. Konutlar için vade farksız ve vadeli ödeme seçenekleri sunuluyor.

1 YILDIR İSTANBUL’DA OTURMA ŞARTI

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler projesine başvuruda bulunmak için TC vatandaşı olmak, 18 yaşın üzerinde olmak, İstanbul il sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olmak, daha önce KİPTAŞ’tan konut sahibi olmamak gibi bazı şartlar aranıyor.

KİPTAŞ'ın yeni sosyal konut projesine başvurular sürüyor
Denizli Oto Ekspertiz