KİPTAŞ'ın Zeytinburnu'ndaki dönüşüm projesinde mutlu sona gelindi | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakGüncel

KİPTAŞ’ın Zeytinburnu’ndaki dönüşüm projesinde mutlu sona gelindi

KİPTAŞ'ın Zeytinburnu'ndaki dönüşüm projesinde mutlu sona gelindi
İstanbul Büyükşehir Belediye iştirak şirketlerinden olan KİPTAŞ, İstanbul’un ihtiyaç duyduğu güvenli yapı stokuna sosyal konut projeleri ve kentsel dönüşüm çalışmalarıyla destek veriyor.

 KİPTAŞ projeleri ile aynı zamanda daha önce ev sahibi olamamış İstanbullulara uygun fiyat ve kolay ödeme seçenekleriyle konut sahibi olma şansı sağlanıyor.

İstanbul Avrupa Yakası Zeytinburnu ilçesinde KİPTAŞ tarafından inşa edilen Locamahal projesinde konut teslimlerinin bu ay itibarıyla başlayacağı duyuruldu.

“SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ, İNŞAAT BİTTİ”

KİPTAŞ Genel Müdürlü Ali Kurt, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Locamahal projesinde sona gelindiğini belirterek, “Tapusu KİPTAŞ’ta değildi. Devlete 115 milyon lira borcu vardı. Her ay 1 milyon liranın üzerinde kira yardımı ödeniyordu. Sorunları çözdük, inşaatı bitirdik. Bu ay içinde hak sahiplerine teslime başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

21 BLOK İNŞA EDİLDİ

Zeytinburnu’nda güvenli yaşam alanı sağlayacak KİPTAŞ Locamahal projesinde toplam 1339 konut inşa edildi. 20 blok konut, 1 blok ticari alan olmak üzere 21 bloktan oluşan projede dev yaşam alanı kuruldu.

Deprem tehlikesine karşı güvenli olma özelliği taşıyacak konutlar ise 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tipi seçeneklerini taşıyor. Konutlarda aynı zamanda ferah bir yaşam alanı sunuluyor.

E5 otoyolunun hemen yanında kurulan Locamahal kentsel dönüşüm projesi, Zeytinburnu Veliefendi bölgesinde hayat buldu. Proje alanında aynı zamanda çok sayıda sosyal donatı da hayata geçirildi.

KİPTAŞ'ın Zeytinburnu'ndaki dönüşüm projesinde mutlu sona gelindi
Denizli Oto Ekspertiz