Kiralık konuta olan talep fiyatları da yükseltiyor | intHaber.com
Emlak

Kiralık konuta olan talep fiyatları da yükseltiyor

İstanbul'da kiralık konut piyasası..

İstanbul’da kiralık konut piyasası yüz yüze eğitimin başlaması, evlenmeler ile yeni ev ihtiyacı, kentsel dönüşüm çalışmaları gibi nedenlerle son aylarda büyük hareketlilik yaşıyor. Kiralık konuta olan talep fiyatları da yükseltiyor.

Milliyet’ten Çiğdem Yılmaz’ın haberine göre; Kadıköy, Beşiktaş, Fatih, Ataşehir ilçelerinde kiralık evlerdeki son durum hakkında bilgiler toplandı. Yeni evlenecek bir çift gibi 3 bin TL ile 5 bin TL arasında fiyat aralığı belirlendi ve bu fiyat aralığında ev arandı. Ama ne belirlenen fiyat aralığında kiralık dairenin olmaması dikkat çekti.

Bu ilçelerdeki emlakçıların vitrinlerinde kiralık daire ilanlarının olmaması ayrıca dikkat çekerken konuşulan emlakçıların hemen hepsi, kira taleplerinin çok olduğunu fakat bu talepleri karşılayamadıklarını dile getirdi.

KİRALIK EVLER HEMEN TUTULUYOR

Yapılan araştırmada, Fatih’te girilen bir emlakçıda yeni evlenecek bir çift olduğu ve kiralık ev arandığı söylendiğinde emlakçı tarafından şu an bu bölgede ev bulmanın zor olduğu yanıtı alındı.

Fatih’teki emlakçı, boş durumuna geçen dairelerin geldiği gibi tutulduğunu belirterek, “Elimizde şu an sadece bir tane kiralık daire var ama o da size pek uygun değil. Doğal gazı yok ve yatak odası bir bütün şeklinde odaya sığmaz. Eğer diyorsanız bu şekilde idare ederiz. Size hemen verebiliriz. 2 bin TL kira 4 bin TL ise depozito” ifadelerini kullandı.

ATAŞEHİR’DE İRANLILARIN İLGİSİ

Ataşehir’de kiralık konut sorulan bir emlakçı bu yıl çok fazla İranlının ev kiraladığını dile getirdi. İlçede öğrenci olup olmadıklarını sorulduğunda birçoğunun öğrenci olmadığı ifade edildi. Beşiktaş’ta ise konutların öğrenciler tarafından büyük ilgi gördüğü ifade edildi.

İstanbul'da kiralık konut piyasası..