Kırıkkale'de uygun fiyatlı sosyal konutlar satışa sunuldu | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Toki

Kırıkkale’de uygun fiyatlı sosyal konutlar satışa sunuldu

Kırıkkale'de uygun fiyatlı sosyal konutlar satışa sunuldu

Dar ve orta gelirli vatandaşları sunduğu uygun fiyatlı konutlarla ev sahibi yapan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yeni proje çalışmalarına devam ederken diğer yandan daha önce hayata geçirilmiş projelerde satış süreci yürütüyor.

TOKİ’nin Kırıkkale Merkez Yuva Mahallesi‘nde yer alan projesinde 27 adet sosyal konut satışa sunuldu. Orta gelir grubu için oluşturulan konutlar 3+1 daire tipi şeklini taşıyor. Konutların brüt büyüklükleri ise 109 metrekare olarak belirtildi.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Satışa sunulan konutlara başvurular bugün başladı. Konutlar için son başvuru tarihi olarak 30 Haziran günü belirlendi. Vatandaşlar, HalkBank şubeleri aracılığıyla başvurularını iletebilecek.

Konutlar için açık satış yöntemi belirlendi. Hak sahibi belirlemek için kura çekimi yapılmayacak. Banka aracılığıyla konutların doğrudan satış işlemi yapılacak.

FİYATLAR 168 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

TOKİ Kırıkkale Merkez Yuva Mahallesi Projesi‘nde satışa sunulan 27 adet konutun fiyatları 168 bin TL’den başlayarak konut özelliğine göre 206 bin TL’ye yükseliyor.

Vatandaşlar projeden yüzde 10 veya yüzde 20 peşinatla konut sahibi olabilecek. Konutlar için talep edilen peşinat bedelleri 16 bin TL ile 41 bin TL arasında değişiyor.

Uygun fiyatlarla kaliteli bir yaşam sunan projede, satışa sunulan konutların aylık taksitleri 748 TL’den başlayarak bin 546 TL’ye kadar yükseliyor. Yatırımcılara 120 ay veya 180 ay vadeli ödeme planları sunuluyor.

Kırıkkale'de uygun fiyatlı sosyal konutlar satışa sunuldu
Denizli Oto Ekspertiz