Kırmızı kategoride olan 'Doktor Amara' kod adlı Müzeyyen Aydınlı Lice'de SİHA ile yapılan operasyonla etkisiz hale getirildi. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
Güncel

Kırmızı kategoride olan ‘Doktor Amara’ kod adlı Müzeyyen Aydınlı Lice’de SİHA ile yapılan operasyonla etkisiz hale getirildi.

'Doktor Amara' kod adlı Müzeyyen Aydınlı
'Doktor Amara' kod adlı Müzeyyen Aydınlı

Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Akçabudak Köyü Hevsel mezrasında önceki gün Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ile nokta operasyon sonucu öldürülen 3 teröristten birinin terör örgütü PKK’nın 20 yıldan beri dağ kadrosunda faaliyet gösteren ‘Dr. Amara’ kod adlı Müzeyyen Aydınlı (42) olduğu tespit edildi. Diğer iki teröristin ise Aydınlı’nın korumaları olduğu bildirildi.

Edinilen bilgilere göre, 3 Ekim’de Yıldırım-7 Operasyonu kapsamında Lice ilçesi Yalımlı köyü Hevsel mezrası kırsalında tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik operasyon gerçekleştirildi.

‘Doktor Amara’ kod adlı Müzeyyen Aydınlı

Ele geçirilen doküman ve dijital materyallerin incelenmesi neticesinde teröristlerden birinin terörden arananlar listesinde kırmızı kategoride olduğu belirlendi. Teröristin Doktor Amara kod adlı Müzeyyen Aydınlı olduğu tespit edildi.

Öte yandan, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında etkisiz hale getirilen teröristle ilgili olduğu değerlendirilen Diyarbakır Barosuna kayıtlı bir avukat, İl Emniyet Müdürlüğü ve jandarma ekiplerinin ortak operasyonuyla gözaltına alındı. M.N.D.’nin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.