Kısa süre içerisinde yoğun ilgi gören Yuvam Bahçeşehir projesinde kura heyecanı yaşandı. | İNT Haber - İnternet haber kaynağı
EmlakEmlak Projeleri

Kısa süre içerisinde yoğun ilgi gören Yuvam Bahçeşehir projesinde kura heyecanı yaşandı.

Yuvam Bahçeşehir projesinde kura heyecanı yaşandı
Yuvam Bahçeşehir projesinde kura heyecanı yaşandı

Mülkiyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait olan 2 adet gayrimenkul, düzenlenecek ihaleyle satılacak.

Söz konusu gayrimenkuller, arsa ve ticaret-konut alanı imar tiplerini taşıyor.

Satışı konu olan gayrimenkuller için toplam 625 milyon TL muhammen bedel belirlendi. Gayrimenkuller, 9 Eylül 2020 günü düzenlenecek ihaleyle tek tek satılacak.

İBB’den yapılan ihale bilgilendirmesinde, ihalenin 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 36. maddesine göre kapalı teklif usulü ile gerçekleşeceği bildirildi. Öte yandan ihale, Saraçhane’de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Encümen Salonunda gerçekleştirilecek.

MECİDİYEKÖY’DE DEĞERLİ ARSA SATIŞTA

İstanbul’un Şişli ilçesine bağlı Mecidiyeköy bölgesinde   450 milyon TL muhammen bedelle arsa imar tipine sahip gayrimenkul satışa çıkarıldı. Söz konusu gayrimenkul için 13 milyon 500 bin TL geçici teminat talep ediliyor.

İhaleye katılacak gerçek kişilerden; kanuni ikametgah ve nüfus cüzdanı sureti, yabancı yatırımcılardan Türkiye’de gayrimenkul edinebilmesine ilişkin şartları taşımak ve Türkiye’de tebligat için adres beyanı gibi belgeler talep ediliyor. Tüzel kişilerden ise tüzel kişinin siciline kayıtlı bulunduğu idareden ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış,tüzel kişinin siciline kayıtlı olduğuna dair belge, noter tasdikli imza sirküsü gibi belgeler talep ediliyor.

DİKİLİTAŞ’TA DEV FIRSAT

İBB’nin ihale yoluyla satışa sunduğu gayrimenkuller arasında Beşiktaş’ın Dikilitaş Mahallesi’nde yer alan ticaret+konut alanı imar cinsine sahip gayrimenkul de bulunuyor. Söz konusu gayrimenkul için 175 milyon TL muhammen bedel ve 5 milyon 250 bin TL geçici teminat bedeli talep ediliyor.